ASUS’tan yeni bir çift ekranlı bilgisayar daha!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
ASUS, dünyanın birinci 14,5 inç 2.8K 120Hz OLED dokunmatik paneline sahip, kompakt ve çift ekranlı yeni modeli Zenbook Pro 14 Duo OLED’i ...

ASUS, dünyanın birinci 14,5 inç 2.8K 120Hz OLED dokunmatik paneline sahip, kompakt ve çift ekranlı yeni modeli Zenbook Pro 14 Duo OLED’i duyurdu. Büyük bir görsel çalışma alanı sunan yeni kuşak ScreenPad Plus, kullanıcısına ekstra araç çubukları ve yardımcı uygulamalar için ikinci bir ekran sunarken, ana ekranda da misyonlarını yürütebilme imkanı sunuyor.

ASUS Pen 2.0 üzere en yeni yüksek hassasiyetli kalemleri destekleyen ikinci dokunmatik ekran ise 12,7 inç.

UX8402, eğim düzeneği sayesinde ekranı 20 mm’ye kadar yükseltme ve 12 derece yatırabilme avantajı sunuyor. Bu da ekranlar ortası kolay kullanım için ülkü görüş açısını sunuyor.

Cihazın başka en değerli özelliği ise performanstan ödün vermeden daha serin ve daha sessiz çalışabilmek için Active Aerodynamic System Ultra (AAS Ultra) soğutma teknolojisine sahip olması. 2022 model, evvelki nesile nazaran yüzde 38 daha fazla hava akışı sağlayarak daha verimli bir soğutma vaadediyor.

Asus Zenbook Pro 14 Duo OLED özellikleri ve fiyatı

AAS Ultra özellikli ASUS ScreenPad Plus, ekranlar ortası çoklu misyon ve yaratıcı iş akışlarını daha verimli hale getiren yeni ScreenXpert 3 yazılımı tarafından destekleniyor. Özelleştirilebilir yeni denetim paneli uygulaması, kullanıcılara yaratıcı uygulamaların üzerinde hassas ve sezgisel bir denetim imkanı sunuyor.

Fırça boyutunu, renk doygunluğunu kolay kolay değiştirmeye, katman opaklığını ayarlamaya ve çok daha fazlasına da imkan tanıyor. Denetim Paneli şu anda Adobe Photoshop, Illustrator, Lightroom Classic, Premiere Pro ve After Effects üzere çok yaygın olarak kullanılan üretim uygulamalarında çalışabiliyor.

Zenbook Pro 14 Duo OLED’in 14.5 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekranı 2,8K çözünürlük ve 120 Hz yenileme suratı sunuyor. Daha geniş bir görsel çalışma alanı için geniş 16:10 en uzunluk oranına sahip olan ana dokunmatik ekranı, Dolby Vision ve PANTONE sertifikalarına sahip.

VESA DisplayHDR True Black 500 sertifikası ise en karanlık sahnelerde bile gerçekçi detaylar sunduğunu doğruluyor. DCI-P3 renk gamı, 120 Hz yenileme suratı ve 0,2 ms cevap müddeti epeyce dikkat çekiyor.

Tüm bunların yanı sıra TÜV Rheinland sertifikasına sahip olan aygıt, daha düşük mavi ışık emisyonları yayarak ekran başındaki uzun mesaileri de konforlu hale getiriyor.

Intel Evo sertifikalı bilgisayara güç veren 12. jenerasyon Intel Core i9-12900H işlemci, 14 çekirdeğe sahip ve Turbo Boost ile 5 GHz’e kadar çıkabiliyor. 60 W azamî TDP’si(termal tasarım gücü), CPU yüklü vazifelerde kullanıcıları için asgarî bekleme müddeti manasına geliyor. Ekran kartı tarafında ise NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti karşımıza çıkıyor.

Asus bilgisayarın her vakit tam performansta çalışabilmesi için 97 adede kadar 3D kavisli kanatlı iki sessiz IceBlades fanı kullanan IceCool Plus soğutma sistemine yer veriyor. Fanlar işlemci ve ekran kartından gelen 8 mm’lik iki ısı borusunu soğuturken, yeni AAS Ultra düzeneğinin ekranı 20 mm kaldırabilmesiyle dışarıya yüzde 38 daha fazla sıcak hava veriyor.

Bu da CPU ve GPU’nun kısma olmadan 85 W’a kadar birleşik TDP’de çalışabilmesi manasına geliyor. Depolama açısından da avantajlı olan yeni Zenbook ayrıyeten, 32 GB’a kadar RAM ve ultra süratli 2 TB PCIe 4.0 x4 SSD ile geliyor.

– Asus Zenbook Pro 14 Duo OLED özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.