Galaxy S23 Ultra’nın 200MP kamera ile geleceği doğrulandı: Neler sunacak?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Akıllı telefon bölümünün önder isimlerinden Samsung’un, yeni amiral gemisi Galaxy S23 serisini 2023’ün başlarında tanıtması bekleniyor ...

Akıllı telefon bölümünün önder isimlerinden Samsung’un, yeni amiral gemisi Galaxy S23 serisini 2023’ün başlarında tanıtması bekleniyor. Şimdiye kadarki söylentiler, akıllı telefonun 200MP birincil kamera sensörüne sahip olacağına işaret ediyordu ve artık, Galaxy S23 Ultra’nın kamera tasarımı ile ilgili daha fazla detay ortaya çıktı.

Galaxy S23 kamera konusunda argümanlı geliyor

Bilindiği üzere Samsung, yakın vakit 200MP ISOCELL HP1 ve HP2 sensörlerini tanıttı. Kelam konusu bu sensörlerin birçok akıllı telefonda kullanılması beklenirken, Galaxy S23 Ultra daha farklı bir tahlil ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Ice Universe tarafından paylaşılanlara nazaran yeni amiral gemisine güç verecek yeni sensör, 1/1.3 inç boyutunda 0,6μm piksel ve daha geniş diyafram açıklığına sahip olacak.

Samsung Galaxy S23 Ultra’nın özellikleri sızdırıldı

2 hf. evvel eklendi

Ufak bir kıyaslama yaptığımızda mevcut amiral gemisi Galaxy S22 Ultra, 1/1.33 inç boyutunda, 0.8µm piksel ve f/1.8 diyafram açıklığı sunan 108MP sensöre sahipti. Böylelikle Galaxy S23’ün ışık kazananımı konusunda büyük bir gelişim göstereceğini söyleyebiliriz. Ayrıyeten amiral gemisinde yer alacak yeni sensörün, iPhone 14 Pro’nun 1/1.3 inç 48MP kamerasına kıyasla biraz daha büyük olması bekleniyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.