Meta Quest Pro canlı olarak görüntülendi: Otelde unutulmuş

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Sanal gerçeklik pazarındaki en kıymetli isimlerden Oculus’u satın alarak değerli bir güç elde eden Meta, Oculus’a verdiği takviyeler ile ...

Sanal gerçeklik pazarındaki en kıymetli isimlerden Oculus’u satın alarak değerli bir güç elde eden Meta, Oculus’a verdiği takviyeler ile sanal gerçeklik pazarını önemli manada şekillendirdi. Başarılı modelleri ile dikkat çeken Meta, önümüzdeki ay yeni sanal gerçeklik kaskı Quest Pro’yu tanıtacak. Bir müddettir bahsi geçen aygıt, tanıtımından evvel canlı olarak görüntülendi. Aygıt, yeni bir tasarım ile geliyor.

Bir mühendis tarafından otel odasında unutulmuş

Ramiro Cardenas tarafından çekilen görüntü, güvenlik uzmanı Kevin Beaumont tarafından Twitter’da paylaşılmış durumda. Canlı ve net olarak görüntülenen Quest Pro, Project Cambria’nın mümkün tasarım izlerini de taşıyor. Görüntüde aygıtın yenilenmiş denetimcileri de gösteriliyor. Aygıt, Meta Quest Pro isimli bir kutudan çıkmış ve kutu “Satılamaz! Mühendislik örneği” üzere etiketleri ile dikkat çekiyor. Cardenas, görüntünün yayınlanmasının akabinde otel müşterisinin aygıtı geri aldığını belirtti.

Önümüzdeki ay resmi olarak tanıtılacak Quest Pro, Zuckerberg’in kelamlarına nazaran üst seviye sanal gerçeklik deneyimi sunacak ve kablosuz olacak. Göz takibi ve yüz takibi dışında ek sensörler ile gelmesi beklenen aygıt, VR oyunlar için harika bir aygıt olacak lakin oyun dışındaki tecrübelere de ehemmiyet verecek. Bloomberg, daha evvel aygıtın Meta Quest Pro ismiyle çıkacağını belirtmişti, görüntüde da doğrulanan bu isim muhtemelen firma içerisinde mutlaklaşmış durumda. Ayrıyeten aygıt için eğitimsel bir görüntü da sızdırılmış durumda. Bahsi geçen kısa görüntüyü buradan izleyebilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.