Meta’nın yeni VR gözlüğü otel odasında unutuldu!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Facebook ve Instagram’ın çatı kuruluşu Meta, metaverse kozmosu içi çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, yeni Quest Pro VR gözlüklerini ...

Facebook ve Instagram’ın çatı kuruluşu Meta, metaverse kozmosu içi çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, yeni Quest Pro VR gözlüklerini önümüzdeki hafta resmi olarak tanıtacak. Fakat yeni VR gözlüğün imajları tanıtımdan evvel ortaya çıkmış durumda.

Quest Pro otel odasında ortaya çıktı

Ramiro Cardenas isimli bir Facebook kullanıcıs, bir otel odasında Quest Pro VR gözlüklerin mühendislik örneklerinin bırakıldığını açıkladı. Epey merak edilen yeni VR gözlükler, bu formda ortaya çıkmış oldu. Quest Pro’ların otel odasında nasıl unutulduğu ise bilinmiyor.

Paylaşılan görüntüde ön tarafında üç adet kameraya yer verilen siyah renkli VR gözlüğü görme fırsatı yakalıyoruz. Yeni sanal gerçeklik gözlüğü, Meta’nın daha evvel Project Cambria olarak lanse edilen VR gözlüğe hayli benziyor.

Sanal gerçeklik gözlüğün yanında iki adet de denetim kolu bulunuyor. Dizaynları büyük oranda değişen yeni denetim kolları ergonomik tasarımı ile dikkat çekerken, tıpkı VR gözlükte olduğu üzere büsbütün siyah renklere sahip.

Pake üzerinde “Meta Quest Pro” ve “Yeniden satılamaz – mühendislik örneği” tabirleri yer alıyor. Ayrıyeten kulaklığın ve denetim aygıtlarının fotoğrafları de yeniden paketin üzerinde görülebiliyor. Yeni sanal gerçeklik gözlüğünün seri üretim versiyonun da misal bir kutulama ile sunulması bekleniyor.

Quest Pro hakkında konuşan Meta CEO’su Mark Zuckerberg, yaptığı açıklamada “üstü seviye bir sanal gerçeklik deneyimi” yaşatma kelamı vermişti. Yeni sanal gerçeklik gözlüğünün, göz ve yüz takibinin yanı sıra yalnızca oyunların ötesine geçebilmek için farklı sensörlere de sahip olacağı tabir ediliyor. Zuckerberg de “oyun oynamak için olağanüstü lakin yalnızca oyun için değil” tabiriyle bu tezleri doğruluyor.

Meta, Quest Pro isimli sanal gerçeklik gözlüğünü önümüzdeki ay piyasaya çıkaracak. O vakte kadar yeni VR gözlük ile ilgili daha fazla ayrıntıya ulaşmayı planlıyoruz. Pekala siz Meta’nın yeni VR gözlük modeli Quest Pro hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.