Microsoft Edge’in Android sürümü video izlerken çıkan reklamları engelleyebilecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Microsoft geçtiğimiz Haziran ayında Edge tarayıcısına hesap makinesi, sürat testi ve ünite dönüştürücü üzere birçok özellik eklemişti. Fakat ...

Microsoft geçtiğimiz Haziran ayında Edge tarayıcısına hesap makinesi, sürat testi ve ünite dönüştürücü üzere birçok özellik eklemişti. Fakat kullanıcılar tarayıcı gereksiz yere “şişirdikleri” için bu özelliklerden pek hoşnut kalmadı.

iPhone 14 Pro modelleri çift frekanslı GPS takviyesi sunuyor

2 sa. evvel eklendi

Yazılım devi bu kere Microsoft Edge’in Android sürümüne epey kullanışlı bir fonksiyon ekledi. Canary yapısına dahil edilen özellik, YouTube üzere sitelerde videodan önce ve ortalarda gösterilen reklamları başarılı bir formda engelleyebiliyor.

Oldukça güzel çalışıyor

Deneysel özelliği aktifleştirmek için tarayıcının en son Canary sürümünü yüklemeniz gerekli. Akabinde adres satırına edge://flags/#edge-block-video-ads yazarak fonksiyonu faal hale getirebilirsiniz. Kelam konusu özelliğin görüntü reklamları hayli uygun bir formda engellediği belirtiliyor.

Microsoft Edge şimdi istenilen popülariteye ulaşabilmiş değil. Yakın tarihli bir Statcounter raporu tarayıcının Chrome ve Samsung Internet üzere rakiplerinin epeyce gerisinde olduğunu gösteriyor. Bu bağlamda görüntü reklamları engelleme özelliği kullanıcıları Edge’e geçmeye teşvik edebilir.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.