Patlayan Xiaomi modeli, sahibinin ölümüne yol açtı!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Bugüne kadar akıllı telefonların birçok kere patladığına şahit olduk. Hindistan’da yaşanan son olay ise bir insanın vefatına sebep oldu ...

Bugüne kadar akıllı telefonların birçok kere patladığına şahit olduk. Hindistan’da yaşanan son olay ise bir insanın vefatına sebep oldu. YouTuber’ın tezine nazaran, Redmi 6A‘nın bataryası patladı ve sahibinin ölmesine yol açtı. Xiaomi olayı araştırdığını ve gerekli kurumlar ile bağlantı haline olduğunu söyledi.

Xiaomi, Redmi 6A patlamasını araştırıyor

YouTuber MD Talk YT tarafından hazırlanan son görüntü, Xiaomi’nin başına bela olacak üzere duruyor. YouTuber’ın savına nazaran, bir bayan uyuduğu sırada Redmi 6A telefonunu yastığının yanında tutuyordu. Telefon, şimdi belirlenemeyen bir sebepten ötürü patladı ve bayanın ölmesine yol açtı.

Xiaomi, Hindistan’ı karıştıran bu hususla ilgili soruşturma başlattığını ve şimdi kazanın doğrulanmadığını söz etti. Ayrıyeten Redmi 6A’nın daha evvel hasar alıp almadığı yahut bataryasının özgün olup olmadığı şimdi meçhul.

YouTuber ise olayla ilgili daha fazla ayrıntı vermek için kimi fotoğraflar paylaştı. Redmi modelinin büsbütün yandığını ve kullanılamaz hale geldiğini argüman eden MD Talk YT, ayrıyeten bayanın öldüğünü gösteren bir fotoğraf ortaya koydu.

Xiaomi ise açıklamasında, “Müşteri güvenliği son derece kıymetlidir ve bu tıp hususları son derece ciddiye alıyoruz. Bu noktada grubumuz etkilenen aile ile temasa geçmeye ve olayın nedenini belirlemeye çalışıyor. Güç vakitte ailenin yanındayız ve onları mümkün olan her biçimde desteklemeyi umuyoruz” dedi.

Redmi 6A sahiplerinin yeniden de şimdi endişelenmesine gerek yok. Telefonun hangi kurallar altında patladığı yahut evvelce hasarlı olup olmadığı bilinmiyor. YouTuber ayrıyeten Xiaomi ve Redmi’den dayanak beklediğini söyledi.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.