Pokemon Go’nun yaratıcısı şimdi de Marvel kahramanlarını dünyaya getiriyor!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Pokémon Go geliştiricisi Niantic, Marvel kozmosunu temel alan bir artırılmış gerçeklik taşınabilir oyunu üzerinde çalışıyor. Marvel World ...

Pokémon Go geliştiricisi Niantic, Marvel kozmosunu temel alan bir artırılmış gerçeklik taşınabilir oyunu üzerinde çalışıyor. Marvel World of Heroes isimli oyun Pokemon Go, arttırılmış gerçeklik temasını muhteşem kahramanlara uyduracak.

Oyuncular Marvel kahramanlarına dönüşüyor

Niantic, oyunun kısa bir tanıtım görüntüsünü paylaştı. Şirketin yeni oyunu, mahallenizdeki ‘kötü adamları’ engellemek için kendi karakterinizi yaratmanıza imkan sağlıyor. Oyunun açıklamasında “Kendi kahramanını yarat, hataları önlemek için mahallende devriye gez ve arkadaşlarınla Spider-Man, Captain America ve Wolverine üzere ikonik Marvel kahramanlarıyla birlikte Multiverse’i kurtarın” sözleri kullanılıyor.

Marvel World of Heroes, Niantic’in AR taşınabilir oyunlarındaki uzmanlığından çokça faydalanıyor üzere görünüyor. Yeni arttırılmış gerçeklik oyunu, oyunculara birçok farklı beden tipi, cinsiyet ve kıyafet ortasından seçme bahtı da tanıyor. Böylece kullanıcılar istedikleri karaktere bürünebiliyor.

Yapımcılar, Marvel World of Heroes için MMORPG oyunlarından ilham aldıklarını belirtiyor. Bu tıp oyunların hissini daha net bir biçimde vermeye çalıştıklarını aktaran Niantic yetkilileri, Marvel muhteşem kahramanlarının doğaüstü güçleri ile dünyamızın etkileşime girmesinin epey etkileyici olabileceği fikriyle yola çıktıklarını aktardı.

Yeni oyunda Pokemon Go‘dan farklı olarak yakaladığınız Pokemon’lar değil, siz savaşacaksınız üzere görünüyor. Kısa fragman, Thor‘un alımlı Mjölnir’i, Cyclops‘un lazer fışkıran gözlerini ve Doctor Strange‘in dairesel turuncu güç kalkanlarını kullanan oyuncuları gözler önüne seriyor.

Ayrıca şimdi nasıl olacağı açıklanmış olsa da Marvel World of Heroes‘da öteki oyuncular da grup olarak savaşabileceksiniz. Niantic’in yeni oyunu için net bir tarih verilmedi lakin 2023 yılında Android ve iOS için kullanıma sunulacağı belirtiliyor. Oyunun Beta testi için ise buradan kayıt olabilirsiniz.

Görünen o ki, Niantic, Pokemon Go ile geliştirdiği artırılmış gerçeklik deneyimini başka oyunlarda da kullanacak. Pekala siz Marvel World of Heroes hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.