Samsung S23 Ultra’nın 200 MP kamerası hakkında yeni bilgiler geldi!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Samsung Galaxy S23 Ultra, yılın en çok beklenen akıllı telefonlarından biri. Gün geçtikçe model hakkında yeni söylentiler ortaya çıkıyor ...

Samsung Galaxy S23 Ultra, yılın en çok beklenen akıllı telefonlarından biri. Gün geçtikçe model hakkında yeni söylentiler ortaya çıkıyor. Bunlardan en çok dikkat çekeni ise Samsung’un amiral gemisi telefonu için kullanacağı yeni kuşak kamera oldu. Yeni söylentilere nazaran Samsung, yeni bir kamera ile karşımıza çıkacak.

Samsung Galaxy S23 Ultra kamerası ile epey iddialı

Samsung Galaxy S23 Ultra’nın büsbütün yeni bir ISOCELL sensörlü 200MP kameraya sahip olacağı uzun vakittir konuşuluyor. Yeni kamerası ile akıllı telefon yarışında öne çıkmak isteyen Samsung’un amiral gemisi hakkında yeni argümanlar ortaya atılmaya devam ediyor.

Samsung konusunda verdiği bilgilerle dikkat çeken IceUniverse, Samsung Galaxy S23 Ultra’nın kamerası hakkında yeni bilgiler paylaştı. Gelen bilgilere nazaran 200 MP’lik kamera büsbütün katılaşmış durumda. Ayrıyeten kameranın f/1.7 diyafram açıklığına sahip olacağı yeniden IceUniverse tarafından argüman ediliyor.

Bunun yanı sıra kameranın 0.6µm piksel imaj sunacağı da tekrar gelen bilgiler ortasında. Bu sayı piyasadaki mevcut 200MP kamera sensörleri olan ISOCELL HP1 yahut ISOCELL HP3 modüllerinden farklı olması ile dikkat çekiyor.

Galaxy S23 Ultra, kamera dizaynını S22 Ultra’dan devralacak. yeni amiral gemisi S21 Ultra’dan bu yana kullanılan 10MP periskop modülünü de kullanmaya devam edecek. Telefon hakkında öteki söylentiler ortasında 5.000 mAh’lık batarya da bulunuyor. Ayrıyeten telefonun Qualcomm’un en yeni Snapdragon 8 Gen 2 işlemci ile birlikte geleceği de yapılan savlar ortasında.

Ancak Samsung’un yeni amiral gemisi telefonunun tanıtılmasına daha hayli fazla müddet bulunuyor. Önümüzdeki süreçte telefon hakkında yapılan yeni savlar ile karşılaşabiliriz. Samsung Galaxy S23 Ultra tanıtılana kadar birçok yeni bilgiye ulaşmayı bekliyoruz.

Peki siz Samsung Galaxy S23 Ultra ve 200 MP kamerası hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.