Amerika ulusal güvenlik endişesi nedeniyle UFO videolarını yayınlamayacaklarını açıkladı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
ABD donanmasına gelen UFO (Tanımlanamayan Uçan Nesne) bilgi talebi, yetkililer tarafından ilgili görüntülerin sınıflandırılmış bilgi olduğu ...

ABD donanmasına gelen UFO (Tanımlanamayan Uçan Nesne) bilgi talebi, yetkililer tarafından ilgili görüntülerin sınıflandırılmış bilgi olduğu ve bu nedenle yayınlanmasının mümkün olmadığı gerekçesiyle reddedildi. ABD Savunma Bakanlığı’nın UFO’ları yahut Tanımlanamayan Hava Olaylarını (UAP) araştırmak için yeni bir ofis kurma kararının çabucak akabinde gelen bu karşılık ise dikkatleri çekti.

FCC, meyyit uydu imhasının 5 yıl içerisinde yapılmasını önerdi

1 gün evvel eklendi

Hatırlayacağınız üzere bundan birkaç yıl evvel ABD, Aralık 2017 tarihinde medyanın ve tüm kamuoyunun dikkatini çeken iki UAP görüntüsü paylaşmıştı. Bu tarihten sonra da tekrar bir diğer enteresan UFO görüntüsü ABD donanması tarafından yayınlanmıştı. Pentagon ise ilgili görüntülerin ABD donanması tarafından kaydedildiğini doğrulamıştı.

Güvenlik telaşı nedeniyle görüntüler paylaşılmıyor

Son olarak ise The Black Vault web sitesi, Bilgi Edinme Özgürlüğü Yasası (FOIA) kapsamında, ABD donanmasından daha fazla UAP yahut UFO ile bağlantılı görüntünün olup olmadığını talep etmişti. ABD donanmasına bağlı birden fazla ofise bu talebi ileten Black Vault’un aldığı yanıt ise dikkat alımlı. ABD donanması, “videoların Tanımlanamayan Hava Olayları (UAP) ile ilgili hassas bilgiler içerdiği için bütünüyle yayınlanmaktan muaf olduğu” gerekçesiyle talebi reddettiğini açıkladı.

Donanma tarafından Black Vault’a gönderilen mektupta ayrıyeten “bu bilgilerin yayınlanması, düşmanlara Savunma/Donanma operasyonları, güvenlik açıkları ve/veya yetenekleri hakkında pahalı bilgiler sağlayabileceğinden, ulusal güvenliğe ziyan verecektir.” açıklamasına yer verildi.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.