Android 13’e iOS özelliği geliyor: Pil sağlığı hakkında bilgi verecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple bildiğiniz üzere iOS işletim sisteminde pil sağlığının izlenmesine imkan tanıyan bir özellik sunuyor. Böylece iPhone kullanıcıları ...

Apple bildiğiniz üzere iOS işletim sisteminde pil sağlığının izlenmesine imkan tanıyan bir özellik sunuyor. Böylece iPhone kullanıcıları aygıtlarındaki bataryanın yıpranma durumuna göz atabiliyorlar. Arama devi Google misal bir özelliği Android işletim sistemine entegre etmeye hazırlanıyor.

Apple, iPhone ve Mac’ler için kritik bir güvenlik yaması sundu

2 sa. evvel eklendi

Android 13 QPR1 genel beta sürümünde “Pil Sağlığı” isimli bir kısım keşfedildi. Yeni menüde pilin yıpranma durumu hakkında genel bir değerlendirmenin yanı sıra neler yapabileceğiyle ilgili teklifler ve gerçek batarya kapasitesiyle ilgili bilgilendirme yer alıyor.

Pil değişikliği gerekip gerekmediği öğrenilebilecek

Android 13 pille alakalı rastgele bir sorun olması durumunda uyarı verecek. Bu sayede kullanıcılar pilin durumunu denetim ederek değiştirilmesi gerekip gerekmediğini öğrenebilecekler. Lakin şu an için bu bilhassa ilgili kimi belirsizlikler kelam konusu.

Pil Sıhhati menüsü Google Pixel markalı bir akıllı telefonda görüldü. Dolayısı ile tüm Android cihazlarda mı yoksa yalnızca Google Pixel modellerinde mi sunulacağı bilinmiyor. Bu bahisle ilgili bilgi sahibi olabilmemiz için biraz daha beklememiz gerekecek.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.