Android kullanıcılarına müjde: Bir iOS özelliği daha geliyor!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Google, son vakitlerde Android kullanıcılarını epey şaşırtıyor. Geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemini destekleyen modeller muhakkak ...

Google, son vakitlerde Android kullanıcılarını epey şaşırtıyor. Geçtiğimiz günlerde yeni işletim sistemini destekleyen modeller muhakkak oldu. Artık ise bir test kullanıcısı, Android 13 QPR1 beta güncellemesiyle gelen pil sıhhati özelliğini paylaştı. İşte detaylar…

Android 13’e pil sıhhati özelliği geliyor!

Geçtiğimiz günlerde Google’ın Pixel telefonlara Android 13’ü sunmasıyla birlikte, üç aylık platform sürümünün (QPR1) birinci betasını yayınlandı. Güncellemeyle birlikte birçok yeni özellik gelmişken, bir test kullanıcısı yeni pil sıhhati özelliğini paylaştı. İşte o tweet:

Android 13 QPR1 beta sürümünün tester kullanıcılarından olan Mishaal Rahman, yeni işletim sistemiyle ilgili paylaşımlarıyla biliniyor. Yeni bir güncellemenin akabinde paylaşım yapan Rahman, Android 13’ün yeni özelliğini duyurdu.

Android 13’ün Ayarlar kısmında keşfedilen Pil Sıhhati kısmında kullanıcıya pil hakkında ayrıntılı bilgiler verilecek. Bununla birlikte bu kısımda, pil sıhhatine nazaran teklifler ve ayrıntılı bilgiler de yer alacak. Ek olarak kullanıcıya bildirim de gönderilecek.

Rahman’ın paylaştığı bilgilere nazaran şu an test kademesinde olan bu özelliğin yakın vakitte tüm Android kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Şu anda Pil Sıhhati gibisi özellikler sırf birkaç marka tarafından kendi arayüzleri ile sunuluyor. Google, güncellemeyi tüm Android telefonlara yayınlarsa, marka fark etmeksizin tüm kullanıcılar Pil Sıhhati özelliğinden yararlanabilecek.

Peki Android 13 QPR1 Beta sürümü güncellemesini hangi telefonlar alacak?

  • Pixel 6a
  • Pixel 6
  • Pixel 6 Pro
  • Pixel 5a
  • Pixel 5
  • Pixel 4a

Android 13 Beta güncellemesiyle gelen öbür özellik: Clear Calling

Google, Android 13 Beta sürümünde pil sıhhatinin dışında, geçtiğimiz günlerde bir özellik daha yayınlandı. Bu özellik, telefon dünyasında gündemi değiştirebilecek olan Clear Calling (net arama) özelliği. Bununla birlikte yapay zeka dayanağı ile daha net sesle görüşme yapabileceksiniz. Google, Android 13’ü kullanıcılara sevdirmeye çalışıyor üzere görünüyor.

Peki, pil sıhhati özelliğini beğendiniz mi? Sizce yakın vakitte tüm Android telefonlara gelir mi? Niyetlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.