Çakma AirPods kullananlar üzgün! iOS 16’dan yeni özellik

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Geçtiğimiz hafta aktiflik düzenleyen Apple, yeni akıllı aygıtlarını ve işletim sistemlerini kullanıcıların beğenisine sundu. Çakma olarak ...

Geçtiğimiz hafta aktiflik düzenleyen Apple, yeni akıllı aygıtlarını ve işletim sistemlerini kullanıcıların beğenisine sundu. Çakma olarak tabir edilen düzmece AirPods kullananlar, iOS 16 güncellemesiyle birlikte sorun yaşayacak.

Çinli şirketler, ürettikleri geçersiz Apple aksesuarlarının iOS işletim sistemi tarafından özgün olarak algılanmasını sağlayacak bir açık keşfetmişti. Bir müddettir piyasada satılan geçersiz AirPods’lar, artık iPhone ve iPad tarafından tespit edilebilecek.

iOS 16 güncellemesi yapanlara düzmece AirPods uyarısı

Yeni sürümde özelleştirilebilirliğe kıymet veren Apple, iOS 16 ile birlikte kilit ekranında kıymetli değişiklikler yaptı. Tamemen özelleştirilebilir hale gelen kilit ekranı, kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı.

iMessage uygulamasında sıkça kullanılan emoji ve gif üzere öğelerin yanına toplumsal ağ fonksiyonelliği eklendi. Bilhassa ABD’de epeyce yüksek kullanım oranına sahip iMessage uyglaması için ayrıyeten gönderilen iletisi düzenleme ve geri alma özellikleri geldi.

Apple, orjinal olmayan Lightning kablolar için aldığı tedbir ile ekranda “bu aksesuar desteklenmiyor” uyarısı çıkarıyor. Öteki düzmece aksesuarlar için de benzeri bir güvenlik tedbiri geliştiren şirket, ekranda “AirPods’lar doğrulanamıyor” ikaz metnini gösterecek.

Uyarı metninin altında Bağlanma ve Bluetooth Ayarlarında Bağlan seçenekleri yer alıyor. Aygıtına uydurma AirPods bağlamak isteyen kullanıcılar, bu süreci yalnızca Bluetooth Ayarları menüsünden gerçekleştirebilecek.

Bazı firmaların uydurma AirPods’ları yepyeni ismi altında sattığı biliniyor. Bu gelişmeyle birlikte, düzmece aksesuar dolandırıcılığının büyük oranda düşeceği iddia ediliyor.

iOS 16 güncellemesi alacak  iPhone modelleri :

  • iPhone 13 küçük, iPhone 13, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max
  • iPhone 12 küçük, iPhone 12, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max
  • iPhone Xr, iPhone Xs, iPhone Xs Max
  • iPhone X
  • iPhone 8, iPhone 8 Plus
  • iPhone SE, iPhone SE (2022)

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.