Dizüstülerde 4K kamera dönemi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Özellikle dizüstü pazarında üreticilerin yer verdiği web kameraların kalitesi uzunca bir müddettir eleştiriliyor. Muhakkak modellerde ...

Özellikle dizüstü pazarında üreticilerin yer verdiği web kameraların kalitesi uzunca bir müddettir eleştiriliyor. Muhakkak modellerde kaliteli sensörlere yer verilirken yüklü olarak Full HD hatta HD kameralar bile kullanılıyor. OmniVision bunu değiştirmekte kararlı.

Omnivison OV08X sensör

Omnivison OV08X CMOS sensör 9.2MP çözünürlüğünde ve Bayer filtre barındırıyor. 0.7 mikron büyüklüğünde pikseller 1/5.7 inç formatta 4K 30fps çözünürlüğü destekliyor. 4 hücre bindirmeli renk filtresi dizüstü pazarında birinci kere kullanılıyor ve daha keskin imgeler elde ediliyor.

iPhone 14 Pro kameraları depolamayı zorluyor

3 gün evvel eklendi

PureCel Plus-S yığın teknolojisi ile boyutları küçültülen sensör, 4mm ekran kenarlarına sığabiliyor. Sensörde yapay zekâ odaklı sahne optimizasyonu, görüş alanı optimizasyonu, kullanıcı algılama, yüksek ışık hassasiyeti ve güç verimliliği formunda pek çok avantaj yer alıyor. Omnivison OV08X sensörün Aralık ayında hacimli üretime geçmesi planlanıyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.