Google Pixel 7 serisinin depolama özellikleri belli oldu!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Google, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Pixel 6 modelleriyle gündemden düşmedi. Seri, teknik özellikleri ve dizaynıyla sınıfı geçse de ...

Google, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Pixel 6 modelleriyle gündemden düşmedi. Seri, teknik özellikleri ve dizaynıyla sınıfı geçse de muhakkak aralıklarla patlak veren problemlerle kesimde olumsuz bir havaya neden oldu. Son olarak şirket, mayıs ayında düzenlenen I/O 2022 konferansında beklenmedik bir formda Pixel 7 modellerinin ön gösterimini yaptı. Son olarak tanıtım tarihleri açıklanan modellerin depolama kapasiteleri belirli oldu.

Google Pixel 7 serisi iki depolama seçeneğiyle gelecek

Yukarıda da belirttiğimiz üzere Google Pixel 7 serisinin dizaynlarını I/O 2022 konferansı sayesinde büyük ölçüde biliyoruz. Lakin elimizde akıllı telefonların teknik özellikleriyle ilgili kapsamlı bilgiler yok. Lakin bu durum aktiflik tarihi yaklaştıkça değişiyor. Çünkü seri 6 Ekim 2022 tarihinde kullanıcıların karşısına çıkacak.


Google Pixel 7 modellerinin depolama kapasiteleri

Google Pixel 7 serisinin depolama seçenekleri belirli oldu. Bu kapsamda aygıtlar 128 ve 256 GB olmak üzere iki farklı dahili depolama opsiyonuyla satışa çıkacak. Natürel burada rakiplerinin neredeyse 1 TB’a kadar varan seçenekleri kullanmaya başlaması Google için rastgele bir dezavantaj olur mu ilerleyen periyotlarda daima birlikte göreceğiz.

Pixel 7 modelleri seleflerine büyük ölçüde benzerlik gösterecek. Bu bağlamda standart modelin çift ve Pro modelin ise üçlü kamera kurulumuyla kurulumuyla kullanıcıların karşısına çıkacak. Akılı telefonların kamera kurulumunu 50 Megapiksel Samsung GN1 ana ve 13 Megapiksel Sony IMX38 ultra geniş açı sensörleri oluşturuyor. Bunun yanı sıra Pro’da 48 Megapiksellik bir de Samsung GM1 telefoto sensörü yer alıyor. Son olarak iki aygıtta da Samsung 3J1) selfie kamerası kullanılacak.

İki modelde de OLED panel yer alacak. Lakin asıl farklılık ekran boyutları ve tazeleme suratlarında mevcut. Çünkü standart model 90Hz tazeleme suratı sunan 6,4 inç, Pro ise 120Hz yenileme suratı sunan 6,7 inç ekranla gelecek. İşlemci tarafında ise şirketin kendi üretimi olan Google Tensor G2 yer alacak.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.