Intel, grafik birimi ile ilgili iddiaları yine reddetti

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Son aylarda bir dedikodu çarkı ile Intel’in kıyasıya uğraşını izliyoruz. Bilhassa firma içi kaynaklara dayandırılan pek çok tez Intel Arc ...

Son aylarda bir dedikodu çarkı ile Intel’in kıyasıya uğraşını izliyoruz. Bilhassa firma içi kaynaklara dayandırılan pek çok tez Intel Arc masaüstü ekran kartlarının iptal edileceğine odaklanıyor. Intel ise argümanları reddediyor.

Intel Arc devam edecek

Geçen ay başlayan tezlerde Intel Arc masaüstü ekran kartlarının Nvidia ve AMD ile rekabet edebilmesi için firmanın sonu aşikâr olmayan bir bütçe ayırmak istemediği ve bu nedenle sunucu ile taşınabilir sistemlerde yola devam edeceği gündeme gelmişti. Bu hafta da birtakım güçlendirilmiş tezler lisana getirildi.

Intel, Arc serisi ekran kartlarını iptal edilebir

1 gün evvel eklendi

Intel yöneticisi Raja Khoduri ise bu argümanları ikinci sefer reddetti. Khoduri aslı olmayan bu savlar ile grafik kısmının çalışmalarına darbe vurulduğunu ve moral bozulduğunu söz etti. Ayrıyeten topluluğun da bundan makûs etkilendiğini lisana getirdi. Ünlü isim Arc yol haritasında beklediklerinden çok daha fazla mahzurla karşılaştıklarını fakat bunları bir halde aşacaklarını vurguladı.

Kısacası Intel Arc projesinde net fotoğraf nedir görmek pek mümkün değil. Khoduri’nin dediği üzere birtakım değerli maniler ortaya çıktı çünkü birinci ekran kartları çok sonlu bir bölgede satışa çıktı. Üstelik Nvidia ve AMD’nin yeni jenerasyon ekran kartlarının çıkmasına az bir müddet kala dişe dokunur bir rekabet ortaya konmuş değil. Tahminen de Intel’in masaüstü tarafında proje için verdiği son kararın yansıması bu formda küçük ölçekli bir süreç idaresi olabilir, bunu da tam bilemiyoruz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.