iPhone onarım ücretlerine büyük zam!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone 14 modellerini tanıttı. Yeni özellikleri ile merak uyandıran yeni iPhone 14 modellerine dolar bazında ...

Apple, geçtiğimiz günlerde iPhone 14 modellerini tanıttı. Yeni özellikleri ile merak uyandıran yeni iPhone 14 modellerine dolar bazında artırım yapılmamış olması ise kullancıları sevindirmişti. Her ne kadar iPhone 14 fiyatları yurt dışında zamlanmamış olsa da onarım ücretleri için birebir durum geçerli değil.

iPhone 14 kullanıcıları telefonlarını çok daha âlâ korumak zorunda

iPhone 14 almayı düşünen okuyucularımıza da bu yüzden telefonlarını mümkün olduğunca yeterli müdafaalarını tavsiye ediyoruz. Telefonunuzun ömrünü uzatmak için iyi bir kılıf ve ekran koruyucu kullanmanız hayli kıymetli. Zira iPhone 14 tamir fiyatlarına önemli oranda zam yapılmış durumda.

Apple, yeni iPhone 14 ailesi için resmi tamir sayılarını açıkladı. iPhone 13 modellerine nazaran kıymetli oranda bir artış yaşanırken, iPhone 14 sahibi olmak isteyenlerin de gözü korkmuş durumda. Buna nazaran iPhone 14 için resmi olarak belirlenen batarya tamirat fiyatı 99 dolara ulaştı.

Apple geçtiğimiz sene için iPhone 13 modelinde ise 69 dolarlıklık bir batarya tamir bedeli talep ediyordu. İngiltere’de de durum farklı değil. Apple, batarya tamirat bedelini bu bölgede de 69 sterlinden 105 sterline çıkardı. Apple’ın öteki tamirat fiyatlarında de misal artırımlar yapması bekleniyor.

iPhone 13 ve iPhone 14 modellerinin batarya boyutlarını karşılaştırdığımızda da değerli bir artış ile karşılaşmıyoruz. iPhone 13, 3.227 mAh batarya ile sunulurken, iPhone 14 ise 3.279 mAh‘lık batarya ile karşımıza çıkıyor. Yalnızca 52 mAh’lık bir fark bulunan bataryaların onarım fiyatları ortasında ise uçurum bulunuyor.

Tabi ki tüm dünyada yaşanan ekonomik krizin fiyatlara tesir etmesi bekleniyordu. Lakin neredeyse yüzde 50’ye varan bu fark herkesi şaşırtmış durumda. Hâl böyleyken, ülkemizdeki ekonomik koşulları göze aldığımızda, iPhone 14 sahiplerinin çok daha büyük bir tamir fiyatı ile karşılaşacaklarını söylemek yanlış olmaz.

iPhone 14 daha piyasaya sürülmeden birçok tartışmayı da beraberinde getirmiş durumda. Pekala siz iPhone 14 modellerinin tamir fiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.