Samsung, ev aletlerinin garantisini 20 yıla uzattı: Peki gerçekte ne anlama geliyor?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Samsung, çamaşır makineleri, çamaşır kurutma makineleri ve buzdolaplarının temel bileşenleri olan patentli dijital inverter motorları ve ...

Samsung, çamaşır makineleri, çamaşır kurutma makineleri ve buzdolaplarının temel bileşenleri olan patentli dijital inverter motorları ve kompresörleri için yeni 20 yıllık garantisini duyurdu. Böylelikle bu kesimler için on yıl olan garanti mühleti iki katına çıkmış oldu.

YouTube çıldırtacak: Görüntüden evvel beş reklam göstermeye başladı

3 sa. evvel eklendi

Yakında Samsung ürünlerinin üzerinde bunu duyuran etiketler görmeye başlayabilirsiniz. Fakat bu, bir Samsung buzdolabı yahut çamaşır makinesi satın alıp 20 yıl dayanmasını bekleyebileceğiniz manasına mı geliyor? Gerçekçi olmak gerekirse yanıt hayır. İşte nedeni.

Aslında bu dijital invertör teknolojileri için 20 yıllık garanti manasına gelmiyor. Bu, bir Samsung akıllı buzdolabı veya öbür bir Samsung cihazı satın aldığınızda en fazla) beş yıllık garanti manasına gelmekte. O halde 20 yıllık garanti ne demek?

20 yıllık garanti gerçekte ne manaya geliyor?

Bu, Samsung’un donanımına büyük ölçüde güvenmesi anlamına geliyor. Şayet aygıtlarından birini satın alırsanız, güvenilir ve verimli olacağını söylüyor. Birkaç yıl sonra arızalanmayacak, yavaşlamayacak ya da garip sesler çıkarmaya başlamayacak. Tamir için birini çağırmanıza veya yedek kesim için para ödemenize gerek kalmayacak.

Şirket, buz yapıcı çalışmayı durdurursa 19 yıllık bir buzdolabını değiştirmeyecek olsa da, bu müddetten sonra arızalı bir motoru veya kompresörü değiştirecektir. Lakin en kıymetlisi, uzun garanti, aygıtın şu anda olduğu üzere birebir enerji tasarruflu performansı sunmaya devam edeceğini gösterir.

Samsung’un Dijital İnvertör Teknolojisi, motorun (çamaşır makinesi yahut kurutucuda) yahut kompresörün (buzdolabı yahut dondurucuda) yalnızca açılıp kapanmaktan daha fazla seçeneğe sahip olduğu anlamına geliyor. Örneğin aygıt, yıkanan çamaşırların hacmine yahut buzdolabında tutmanız gereken yiyecek miktarına bağlı olarak en uygun çalışma noktasını belirleyebiliyor. Bu nedenle de yeni makineler eski aygıtlara nazaran daha enerji verimli.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.