Samsung, standart Galaxy S23 modellerinde FHD ekran kullanmaya devam edecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Teknoloji devi Samsung, dünyanın en kaliteli ekran panellerini üretmesi ile biliniyor. Her sene ekran kalitesi ile dikkat çeken ...

Teknoloji devi Samsung, dünyanın en kaliteli ekran panellerini üretmesi ile biliniyor. Her sene ekran kalitesi ile dikkat çeken televizyonlar, bilgisayarlar, tabletler ve telefonlar üreten firma, son yıllarda yaptığı cimrilik ile önemli eleştirilere maruz kaldı. Galaxy S6, S7, S8, S9, S10 ve S20 cihazlarında QHD/1440p panel kullanan firma, Galaxy S21 ve Galaxy S22 serisinin standart modellerinde sırf FHD+ panel kullandı. Aygıtlar, ekran kalitesi konusunda yeterli bir tecrübe sunsa da çözünürlük eksikliği, birçok tenkidin kaynağı olmuştu. Görünüşe nazaran Samsung, 2023 yılında da bu hareketine devam edecek. Fakat Çinli akıllı telefon üreticilerinin 1.5K ekranlara geçeceği belirtiliyor.

iPhone 14 Pro üretim önceliğine sahip olacak

13 sa. evvel eklendi

Samsung, Çinlilerin gerisinde kalacak

Mobil dünyada muteber isimlerden olan Digital Chat Station, Çinli orta düzey telefonların, gelecek yıl daha yüksek çözünürlükler ile geleceğini belirtti. 1200p+, 1300p+ ve 1440p+ çözünürlüklü paneller 1.5K, quasi-2K ve QHD olarak isimlendirilecek. Taşınabilir dünyada yakın kaynakları ile bilinen Ice Universe, inç başına yaklaşık 450 piksel sunacak 1.5K ekranlı aygıtların, standart Samsung Galaxy S23 modellerinin önüne geçeceğini belirtti.

Samsung, Galaxy S21 ve Galaxy S22 serisinde QHD panellerini yalnızca Ultra modellerde kullandı. Bu yüzden büyük ekranlı S22+, inç başına sadece 393 piksel sunarak amiral gemi yarışında, gerilerde kalmış oldu. Evvelce çözünürlük konusunda eleştirilen Apple ise, iPhone 13 ve iPhone 14 modellerinde inç başına yaklaşık 450 piksel sunarak yarışta bir oldukça yükseldi. Çinli orta düzey akıllı telefonların da 1.5K ve QHD panel kullanmaya başlaması, dünyanın en büyük panel üreticilerinden olan Samsung’u önemli manada makûs bir duruma sokacaktır.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.