Stadia için yolun sonu yakın: Assassin’s Creed Mirage, platformu es geçecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
2019 yılının sonlarında seçilmiş ülkelerde hayata giren Google Stadia, geleceğin oyun servisi olarak nitelendirilmişti. Partner firmalar ve ...

2019 yılının sonlarında seçilmiş ülkelerde hayata giren Google Stadia, geleceğin oyun servisi olarak nitelendirilmişti. Partner firmalar ve Google dayanağı ile platform, oyun dünyasına sağlam bir halde giriş yapmıştı lakin COVID-19 pandemisi ile popülerlik kazanan GeForce Now ve Xbox Cloud Gaming, Stadia’dan önemli manada kullanıcı çalmıştı. Her geçen gün kullanıcı kaybeden Google, Stadia’nın stüdyolarını kapatmıştı ve projeye dayanağını azaltmıştı. Platform, artık de en değerli oyun serilerinden birini kaybediyor.

Yeni Netflix oyunları geliyor

9 sa. evvel eklendi

Ubisoft, Amazon Luna’yı tercih ediyor

Geçtiğimiz hafta Ubisoft Forward etkinliğinde yeni Assassin’s Creed oyunlarını tanıtan Ubisoft, Assassin’s Creed Mirage’ın çıkacağı platformlarda Google Stadia’yı listelemedi. Bu olayın akabinde oyuncular, Stadia platformu için birçok Assassin’s Creed oyununu portlayan firmanın bir yanlışlık yaptığını düşünmüştü. Fakat Ubisoft, Assassin’s Creed Mirage’ın nitekim de Stadia platformuna gelmeyeceğini açıkladı. Mirage, PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series ve Amazon Luna için çıkış yapacak. AC Valhalla’yı bile Stadia platformuna getiren Ubisoft, bu yıl Amazon ile anlaşacak üzere görünüyor.

Ancak görünüşe nazaran Ubisoft, Stadia ile olan bağlarını büsbütün koparmış değil. Firmanın merakla beklenen oyunları Skull & Bones ve Just Dance 2023, Stadia platformunda da yayınlanacak. Bakalım Google, Stadia platformunu tekrar canlandırmak için kıymetli adımlar atacak mı yoksa Stadia da Google’ın terk ettiği servislerden biri olarak tarihe mi karışacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.