tvOS 16 güncellemesi yayınlandı: İşte Apple TV’lere gelen yenilikler

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple, iPhone'lar için iOS 16, Apple Watch'lar için watchOS 9 ile birlikte bugün tvOS işletim sisteminin Apple TV 4K ve Apple TV HD için ...

Apple, iPhone’lar için iOS 16, Apple Watch’lar için watchOS 9 ile birlikte bugün tvOS işletim sisteminin Apple TV 4K ve Apple TV HD için indirilebilen en yeni sürümü tvOS 16 yayınlandı.

Apple TV yazılım güncellemeleri, iPhone, iPad, Mac üzere öteki platformlar için yapılan güncellemelerden daha küçük ölçekli. tvOS 16 güncellemesi, Apple TV platformuna bir dizi yeni özellik, yanılgı düzeltmesi ve iyileştirmeler getiriyor.

iOS 16 güncellemesi çıktı! iOS 16 nasıl yüklenir?

20 sa. evvel eklendi

tvOS 16 ile gelen yeni özelliklerden biri, eserlerin öteki otomasyon platformlarının yanı sıra HomeKit, Alexa, Google Home ve Samsung SmartThings ile çalışmasına imkan tanıyan birleştirici bir akıllı konut standardı olan Matter takviyesi. Matter takviyesiyle kullanıcılar, Apple TV’de Home uygulaması aracılığıyla Matter sertifikalı aksesuarları yönetebilecek.

Kullanıcılar, artık Nintendo Switch denetimcilerini tvOS 16 yüklü Apple TV’ler dahil Apple aygıtlarıyla eşleştirebilecek. tvOS 16, HDR10+ desteği de getiriyor. Yeni tvOS sürümüyle Apple TV uygulaması iOS, iPadOS, watchOS ile entegre çalışıyor. Apple Fitness+ uygulaması, Apple Watch’dan alınan ölçüleri kullanabilecek. tvOS 16 yenilikler listesi şöyle:

tvOS 16 yenilikler

  • Artan çoklu kullanıcı desteği
  • AirPods için uzamsal ses
  • Klavye lisanı geçişi iyileştirildi
  • Siri için daha fazla dil

Çoklu kullanıcı: Aile Paylaşımı kümenizin her üyesi için profil eklemeyi kolaylaştıran geliştirmeler yapıldı. Her kişi kendi sıradaki izleme listesini ve şahsileştirilmiş TV, sinema, müzik ve uygulama tekliflerini alır. Üye eklemek için TV düğmesine basılı tutarak Kontrol Merkezi’ni açın, akabinde ekrandan bir kişi seçin.

Uzamsal ses: AirPods 3. kuşak, AirPods Pro 2. kuşak ve 1. jenerasyon, AirPods Max ile Apple TV 4K’da daha hassas ve sürükleyici dinleme tecrübesi sunmak için iPhone’unuzda oluşturulan uzamsal ses için şahsî profil kullanır. Başlamak için, Apple TV 4K’nızda birincil kullanıcıyla birebir Apple kimliğini kullanarak iPhone’da uzamsal ses için şahsî bir profil oluşturun. Ek profiller desteklenmez.

Klavye: Çoklu klavye lisanı dayanağı, ekran klavyesini kullanırken lisanlar ortasında geçiş yapılmasını sağlar. Ayarlar – Genel – Lisanlar menüsü altından daha fazla lisan ekleyebilirsiniz. Metin girerken lisanı değiştirmek için dünya simgesine dokunmanız kâfi.

Arkadaş Kumandası: Bir arkadaşınızın yardımıyla iki oyun kumandasını birleştirip tek bir oyuncu üzere kullanarak Apple TV’de oyun oynayın. Apple TV’de oyun kumandası ayarlarını yapma kısmına bakın.

Sporlarım: Mac’inizdeki, iPhone’unuzdaki yahut iPad’inizdeki Apple News’un ve öbür Apple uygulamalarının yanı sıra Apple TV’de de gruplarınızı takip etmek için Apple TV uygulamasında Sporlarım’ı açın. Apple TV uygulamasında spor kısmına bakın.

Siri: Siri, Şili’de İspanyolca, Finlandiya’da Fince, Güney Afrika’da İngilizce lisan dayanağı kazandı. Ayarlar – Genel – Siri altından Siri’yi açabilirsiniz. Uzaktan kumandanızda Siri düğmesine basarak akıllı asistanı devreye alabilirsiniz.

Erişilebilirlik: Metin üzerinde tutma dayanağı, ekrandaki açıklamaları daha net görmenizi sağlar. Erişilebilirlik özelliğini açmak ve tercihleri ayarlamak için Ayarlar – Erişilebilirlik’e gidin.

tvOS 16 nasıl indirilir ve yüklenir?

  1. Ana ekranda Ayarlar’a girin.
  2. Sistem’i seçin.
  3. Yazılım Güncellemeleri’ne girin.
  4. Yazılım Güncelleme’yi seçin.
  5. İndir ve Yükle’ye basın.

Apple TV nasıl güncellenir? Apple TV güncelleme nasıl yapılır? merak edenler için, Apple TV 4K ve Apple TV HD için tvOS 16 yükleme ve indirme adımları bu formda. Otomatik yazılım güncellemelerini açıksa, Apple TV tvOS 16 güncellemesini otomatik olarak yükleyecektir.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.