Yeni Chromecast HD Android 12 ile gelecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Teknoloji devi Google, 2020 yılına kadar ürettiği Chromecast aygıtlarında kullanıcılara bir orta yüz sunmamıştı. Sadece yansıtma temelli ...

Teknoloji devi Google, 2020 yılına kadar ürettiği Chromecast aygıtlarında kullanıcılara bir orta yüz sunmamıştı. Sadece yansıtma temelli kullanılan bu aygıtlar; Nvidia, Xiaomi ve Roku üzere markaların gerisinde kalıyordu. Google, 2020 yılında Chromecast with Google TV cihazını tanıtarak, büyük bir adım atmıştı. Yeni Android TV arayüzü olan Google TV ile gelen aygıt, 4K ve mahallî uygulama takviyesi ile dikkat çekmişti. Firma, artık de yeni Chromecast’in ucuz bir versiyonu üzerinde çalışıyor.

Pixel Tablet Pro ve katlanabilir Pixel yolda

1 gün evvel eklendi

Chromecast HD Android 12 tabanlı olacak

Google, 2020 yılında tanıttığı 4K Chromecast modeli için hala Android 10 sürümünü kullanıyor ve güncelleme duyuru konusunda da epeyce utangaç davranıyor. Fakat geliştirici Kuba Wojciechowski’nin incelediği kaynak kodlarına nazaran yeni Chromecast, Android 12 işletim sistemini temel alacak. Ayrıyeten aygıtın isminin Chromecast HD olarak belirlendiği görülüyor. Azamî 1080p çözünürlük destekleyecek aygıt, Google TV orta yüzü ile gelecek.

4K Chromecast modeli, 8GB depolama alanı sunduğu için güncelleme konusunda önemli ezalar yaşıyordu. Fakat Chromecast HD, A/B güncelleme dayanağı ile bu sorunu çözecek. A/B güncelleme ile yazılım güncellemeleri, direkt aygıta aktarılabilecek ve güncelleme evrakları aygıtta boş yer kaplamayacak. Wojciechowski, aygıtın 1.5GB RAM ve Amlogic S805X2 işlemci ile geleceğini de belirtti. Uzun müddettir sızıntılara mevzu olan Chromecast HD, ekim ayındaki Pixel etkinliğinde tanıtılabilir.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.