YouTube çıldırtacak: Videodan önce beş reklam göstermeye başladı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Google, fiyatlı YouTube aboneliği olmayan kullanıcılar için yeni bir reklam modeli sunmaya başladı. Artık, bir video izlemeden evvel beş ...

Google, fiyatlı YouTube aboneliği olmayan kullanıcılar için yeni bir reklam modeli sunmaya başladı. Artık, bir video izlemeden evvel beş reklam izlemeniz gerekiyor.

Samsung, iPhone 14 ile dalga geçmeye devam ediyor

3 gün evvel eklendi

Toplamda 30 saniye reklam izletecek

Daha evvel olduğu üzere, reklamları atlayamayacaksınız ve ilgilendiğiniz görüntüden evvel beş reklamı da izlemeniz gerekecek. Her reklamın müddeti 6 saniye, yani toplam reklam mühleti 30 saniye olacak. Lakin daha uzun reklamların olduğuna dair şikayetler de var. Görselde 12 saniyelik bir reklam olduğu görülüyor.

Yeni reklam formatı şimdilik ücretsiz YouTube kullanıcıları üzerinde test ediliyor ve Premium aboneleri etkilemeyecek. Hiç kuşku yok ki Google’ın kullanıcıları çileden çıkaracak bu reklam stratejisinin ana hedefi, onları YouTube Premium aboneliğine geçmeye teşvik etmek. Fakat kullanıcılar bu durumdan aşırı bir şekilde şikayetçi ve şirketin bu kararından geri adım atıp atmayacağı ise muamma.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.