Apple A16 Bionic’in AnTuTu puanı ortaya çıktı: GPU çok daha güçlü

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple, geçtiğimiz hafta iPhone 14 serisini tanıtarak dünya gündemine oturmayı başarmıştı. Apple, bu sene Pro modellere öncelik vererek sırf ...

Apple, geçtiğimiz hafta iPhone 14 serisini tanıtarak dünya gündemine oturmayı başarmıştı. Apple, bu sene Pro modellere öncelik vererek sırf iPhone 14 Pro ve Pro Max’ı yeni kuşak işlemci ile güncellemişti. Birinci defa bu aygıtlarda kullanılan A16 Bionic işlemcisinden birinci AnTuTu puanı geldi.

iOS 16 güncellemesi çıktı! iOS 16 nasıl yüklenir?

1 gün evvel eklendi

%28 daha güçlü grafik birimi

A16 Bionic, iPhone 13 Pro serisinde kullanılan A15 Bionic ile tıpkı sayıda grafik çekirdeğine sahip olsa da AnTuTu puanlarına nazaran A16, A15’e nazaran %28 daha yüksek grafik performansı sunuyor. Testte iPhone 14 Pro kullanılmış ve aygıt, AnTuTu’dan toplam 978,147 puan almış.

AnTuTu, iPhone 14 Pro ve iPhone 13 Pro serisinin ayrıntılı olarak karşılaştırıldığı bir grafik de paylaştı. Göründüğü üzere A16 Bionic, GPU konusunda halefine nazaran bir oldukça güçlenmiş. A16, CPU departmanında da yaklaşık %15’lik daha yüksek puan elde etmiş. A15 Bionic, hala inanılmaz güçlü bir çip olsa da iPhone 14 Pro serisi, özellike oyun performansında gerçekten sınıf atlayacağa benziyor. AnTuTu, önümüzdeki günlerde iPhone 14 Pro serisini Android telefonlarla da karşılaştıracaktır.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.