Apple, pil yüzdesini daha fazla iPhone’a getiriyor!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple, iPhone 14 serisini tanıtmasıyla birlikte gündemde sıkça yer aldı. Şirket haziran ayındaki WWDC 22 etkinliğinde akıllı telefon ...

Apple, iPhone 14 serisini tanıtmasıyla birlikte gündemde sıkça yer aldı. Şirket haziran ayındaki WWDC 22 etkinliğinde akıllı telefon, tablet, saat ve bilgisayarlar için geliştirdiği işletim sistemlerinin yeni sürümünü detaylı bir formda duyurdu. Artık ise merakla beklenen iOS 16.1 beta güncellemesi yayınlandı. Güncellemeyle birlikte pil yüzdesi daha fazla iPhone modelinde gözükecek.

iPhone XR, iPhone 11 ve iPhone küçük modelleri pili yüzdesini etkinleştirebilecek

Apple iOS 16 güncellemesini iki gün evvel kullanıcılarıyla paylaştı. İki günde ziyadesiyle ilgi gören güncelleme çeşitli yenilikle birlikte geliyor. Bunlardan biri de iPhone X ve sonraki modellerin durum çubuğunda pil yüzdesini aktifleştirme özelliğiydi. Fakat bu yenilik iPhone XR, iPhone 11 ve iPhone mini modelleri için geçerli değildi.

iOS 16.1 beta sürümünün bugün geliştiricilere sunulmasıyla birlikte şirketin fikrinin değişmiş üzere görünüyor. Yeni beta sürümü, desteklenmeyen iPhone modelleri için durum çubuğundaki pil yüzdesini de etkileştiriyor.

Apple, bu modeller için pil yüzdesi göstergesinin neden mevcut olmadığı hakkında rastgele bir açıklama yapmadı. Birtakım kullanıcılar ise iPhone XR ve iPhone 11’in başka iPhone modellerine nazaran daha düşük piksel yoğunluğuna sahip bir LCD’ye sahip olmasını sebep olarak gösterdi.

Bunun yanı sıra iPhone 12 küçük ve iPhone 13 küçük, boyutları nedeniyle de çentik kısmında fazla ekran alanına sahip değil. Şirketin takviye makalesi dahi özelliğin bu modellerde olmadığını doğruladı. Lakin yeni güncellemeyle birlikte işlerin değiştiği anlaşılıyor.

Değişikliğe karşın özellik, iOS 16.0 ile çabucak hemen birebir halde çalışıyor. Yapılan bir ankette, kullanıcıların yarısından fazlası iPhone’da pil yüzdesini geri aldığı için şad olduklarını belirtti. Bir kısmı ise yeni güncellemeyi beğenmediğini, fakat yeniden de kullanmaya devam edeceklerini söyledi.

Peki, siz iOS 16 iPhone pil yüzdesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.