Asus ARM tabanlı yeni 2’si 1 arada bilgisayarını tanıttı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Tayvanlı teknoloji devi Asus, bilgisayar kesimindeki en kıymetli isimlerden biri. Firmanın güçlü altyapısı ve yüksek pazar hissesi, değişik ...

Tayvanlı teknoloji devi Asus, bilgisayar kesimindeki en kıymetli isimlerden biri. Firmanın güçlü altyapısı ve yüksek pazar hissesi, değişik aygıtlar denemesine müsaade veriyor. Firma, bu doğrultuda yeni ARM tabanlı Windows 11 bilgisayarını duyurdu. ExperBook B3, birçok açıdan Surface Pro’yu andırıyor.

Google Pixelbook iptal edildi

13 sa. evvel eklendi

Snapdragon işlemcili Windows tablet

Eğitim, ufak işyerleri ve ofisler için geliştirilen ExpertBook B3 Detachable 2’si 1 ortada, Snapdragonn 7c Gen 2 işlemcisinden ve Adreno 618 grafik ünitesinden gücünü alıyor. 4GB ve 8GB LPDDR4x RAM seçenekleri ile gelen aygıt, maalesef sırf 128GB eMMC depolama seçeneği sunuyor. Aygıt, Windows 11 S, Windows 11 Home S ve Windows 11 Pro Education işletim sistemlerini destekliyor. 10.5 inç 1920×1200 çözünürlüklü ekrana sahip aygıt, klavye ve standı olmadan sırf 595g kütleye sahip.

Cihazın en değerli özelliği ise kutudan çıkan aksesuarlar oluyor. Klavye, stand ve kalem aksesuarları ile aygıt, Surface Pro’ya benzeri bir tecrübe sunuyor. Stand, manyetik olarak yapışırken aygıtın hem dikey hem de yatay olarak sabit kalmasını sağlıyor. Ayrıyeten stand yatay olarak kullanılırken klavye kontağına da müsaade veriyor ve bir dizüstü bilgisayar dönüşüyor. Klavye, sıçramalara karşı korunurken tablet STD 810H sertifikası ile özel muhafaza sağlıyor. Tablet; klavye ve stand aksesuarları ile birlikte kullanıldığında ise sırf 1kg kütleye ulaşıyor. 5MP ön kamera, 13MP art kamera ile gelen aygıt 599 dolar fiyat etiketi ile ABD’de satışa çıktı.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.