Asus’tan Microsoft Surface rakibi!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Teknoloji gitgide gelişirken bilgisayarlar da küçülmeye devam ediyor. 2’si 1 ortada bilgisayarlar da bu gelişimin bir modülü pozisyonunda ...

Teknoloji gitgide gelişirken bilgisayarlar da küçülmeye devam ediyor. 2’si 1 ortada bilgisayarlar da bu gelişimin bir modülü pozisyonunda. Hem tablet hem de laptop olarak kullanılabilen aygıtlarda birinci akla gelen modellerden bir tanesi de Microsoft Surface. Asus ise yeni ExpertBook B3 Detachable modeli ile bölüme yeni bir soluk getiriyor.

Asus ExpertBook B3 Detachable, Surface Pro için geldi

Tayvanlı teknoloji devi Asus, yeni ARM tabanlı Windows 11 bilgisayarını tanıttı. 2’si 1 ortada bilgisayar, isminden da anlaşılacağı üzere klavyeli hem de klavyesiz olarak kullanılabiliyor. Asus’un yeni bilgisayarını hem yatay hem de dikey olarak kullanmak da mümkün.

Asus, yeni modelini “dokunmatik kaleme sahip Snapdragon 7c Gen 2 işlemci tarafından desteklenen birinci Windows dizüstü bilgisayar” olarak nitelendiriyor. 4GB yahut 8GB LPDDR4 RAM ile tercih edilebilen bilgisayar 128GB eMMC depolama alanına sahip. Yeni model; Windows 11 Pro, Windows 11 Home ve Windows 11 Pro Education ile sunulacak.

Asus ExpertBook B3 Detachable, 1.920 x 1.200 piksel çözünürlüğe (16:10) ve azamî 320 nit parlaklığa sahip 10.5 inçlik ekran ile birlikte geliyor. Yeni model ekipmansız olarak sahip olduğu 595 gramlık ağrılığı ile de dikkat çekiyor. Küçük boyutları ile tablet kullanımı için epey uygun olan ExpertBook B3 Detachable, azımsanmayacak bir performansı da beraberinde getiriyor.

15 saniyelik şarj ile 45 dakikalık kullanım mühleti sunan modelin kalemi de öne çıkan bir diğer özellik. Yapay zeka takviyeli gürültü engelleme özelliğine sahip olan dizüstü bilgisayar 5 MP ön kamera ile birlikte sunuluyor. Aygıtın art tarafında da ayrıca 13 MP bir kamera daha bulunuyor.

Asus’un yeni 2’si 1 ortada bilgisayarının dayanıklılığı MIL-STD-810H sertifikası ile kanıtlanmış durumda. Görüntü dayanağı ve şarj için USB Type-C girişine sahip olan modelde 3,5 mm’lik kulaklık ve mikrofan girişi sunuluyor. Wi-Fi 5.0 ve Bluetooth 5.1 dayanağı sunan yeni kuşak dizüstü bilgisayar ABD’de 600 dolarlık fiyattan satışa sunulmuş durumda.

Asus ExpertBook B3 Detachable, sunduğu özellikler ile Microsoft Surface Pro’ya direkt olarak rakip olmak istiyor. Pekala siz Asus’un yeni 2’si 1 ortada bilgisayarı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.