Discord dolandırıcılarının vazgeçilmezi “ücretsiz Nitro” mesajı nedir?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
İnternetteki dolandırıcılık teşebbüslerinin arkası ardı kesilmiyor. Her geçen gün yeni bir sistem keşfeden hatalılar, gelişen dünyaya da ...

İnternetteki dolandırıcılık teşebbüslerinin arkası ardı kesilmiyor. Her geçen gün yeni bir sistem keşfeden hatalılar, gelişen dünyaya da ayak uydurmayı ihmal etmiyor. Bunun son örneği ise yakın vakitte Discord kullanıcılarının karşısına çıktı. Son vakitlerde “ücretsiz Nitro” ismi altında bildiriler alan şahısların sayısı gitgide arttı. Pekala Discord fiyatsız Nitro bildirisi nedir? İşte detaylar…

Discord fiyatsız Nitro bildirisi nedir?

Son günlerde Discord Türkiye kullanıcılarının epeyce şikayet ettiği bu bildiriler, pek çok kişiyi rahatsız ediyor. Pekala nedir bu bildiriler? Birinci olarak belirtmemiz gereken kısım nitekim de fiyatsız bir ödül olmadığı. Discord üzerindeki rastgele bir bot, size fiyatsız biçimde Nitro göndermez.

Discord botlarının yahut rastgele kullanıcıların gönderdiği fiyatsız Nitro bildirileri, bilgi hırsızlığı emeliyle gönderilirken, asla hesabınıza Nitro aboneliği tanımaz. Bu bildirilere aldanmayın ve atılan linke asla tıklamayın.

Sahte fiyatsız Nitro bildirisi nasıl anlaşılır?

Gelen fiyatsız Nitro iletilerinin gerçek olup olmadığını anlamak hayli kolay. İletinin düzmece olduğunu, gönderilen linkin domain adresinden anlayabilirsiniz. Şayet gönderilen linkin domaini discord.gg yahut discord.com‘dan farklıysa, link geçersiz demektir.

Linke tıklarsanız, Discord dahil birçok toplumsal medya hesaplarınız çalınabilir. Bu sebepten dolayı güvenliğiniz için her atılan linke tıklamamalısınız.

Sahte fiyatsız Nitro linkine tıkladım, ne yapmalıyım?

Öncelikle uydurma Nitro linkine tıkladıysanız telaşlanmanıza gerek yok. Yalnızca inançlı ve işini yeterli yapan bir antivirüs ile tarama yapın ve tüm hesaplarınızın şifresini değiştirin. Sonra ise bildirisi gönderen hesabı Discord Support üzerinden şikayette bulunun. Hesabı şikayet ederek bu sayede başka kullanıcılar için de fikirli bir harekette bulunmuş olursunuz.

Sahte fiyatsız Discord Nitro bildirileri nasıl gönderiliyor?

Sahte Nitro bildirileri tek tek gönderilmiyor. Aslında bu bir ağacın kısımları üzere. Birinci olarak rastgele birisine gönderiliyor. Sonra o kişinin hesabı çalınıyor ve hesabından tüm arkadaşlarına düzmece Discord Nitro iletisi gönderiliyor. Sonra ise onlar da linke tıklayınca onların da hesapları çalınıyor ve onların da arkadaşlarına düzmece ileti atılıyor. Bu döngü böylelikle devam ediyor ve yüzlerce hesap çalınıyor.

Peki, size daha evvel fiyatsız Nitro iletisi geldi mi? Bu durumda ne yaptınız? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.