Dubai 5 milyar dolara Ay’ı dünyaya getirecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Yakında, "Ay'da yürümek" mümkün olacak. Kanadalı mimarlık firması Moon World Resorts, Dünya'nın doğal uydusunun kopyası olan 5 milyar ...

Yakında, “Ay’da yürümek” mümkün olacak. Kanadalı mimarlık firması Moon World Resorts, Dünya’nın doğal uydusunun kopyası olan 5 milyar dolarlık eşsiz bir yapı inşa etme planlarını açıkladı.

Dünya’yı felakete sürükleyecek dört tehlike açıklandı

22 sa. evvel eklendi

Proje, insanların Dünya’dan ayrılmadan uzay turisti olmalarına yardımcı olmak için tasarlandı. İçinde Ay’ın yüzeyinde (veya en azından ona çok yakın) olma hissine neden olan koşulların yaratılacağı 224 metre yüksekliğinde bir küre dikilmesi planlanıyor

Yılda 2.5 milyon turiste hizmet verecek

Ayrıca ziyaretçiler, ana binanın (ay modeli) altında disk şeklinde bir yapıya mesken sahipliği yapacak olan ve “Sky Villas” ismi verilen 300 özel konuttan birini rezerve edebilecekler. Uzmanlara nazaran, inşaat yalnızca dört yıl sürecek.

Yeni cazibe merkezinin yılda yaklaşık 2.5 milyon turiste hizmet etmesi bekleniyor. Gerçek uzayda seyahat etmek artık zengin dünyalılara 50 bin dolara mal oluyor. Dubai’de inşa edilecek olan bu turizm merkezinin ise sıradan turistler için uygun olması muhtemel.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.