Facebook Topluluk Sohbetleri başlıyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Facebook’un Discord stili sesli görüşme kanalları sunmayı amaçlayan Topluluk Sohbetleri test sürecinin akabinde yavaş yavaş dağıtıma ...

Facebook’un Discord stili sesli görüşme kanalları sunmayı amaçlayan Topluluk Sohbetleri test sürecinin akabinde yavaş yavaş dağıtıma başlıyor. Yaklaşık 3 milyar kullanıcı daha odaklı sesli sohbetler oluşturabilecek.

Facebook Topluluk Sohbetleri nedir?

Facebook üzerinde olağanda oda biçimindeki kümelerde sesli sohbetler edilebiliyordu fakat bunlar tek seferlik sohbet halindeydi. Yani bir sefer başlatılıyor ve sona erdiğinde erişim olmuyordu. Discord üslubunda ise daima açık kanallara istendiği vakit katılıp bir sohbet başlatmak mümkün oluyor.

Facebook, Instagram ve WhatsApp’a fiyatlı özellikler geliyor

1 hf. evvel eklendi

Facebook Topluluk Sohbetleri işte burada devreye giriyor. Kümeler içerisinde daima açık bir sohbet kanalı oluşturmak yahut makul bahislere yönelik sesli yahut imajlı görüşmeler yapmak mümkün oluyor. Yöneticiler iştirakçileri susturma yahut engelleme üzere yetkilere sahip. Ayrıyeten istenen sözleri sistem otomatik olarak filtreleyebiliyor.

Alt kanalların da oluşturulabildiği Facebook Topluluk Sohbetleri ayrıyeten Messenger üzerinden de erişilebilir olacak. Önümüzdeki haftadan itibaren topluluk sohbetlerinin dağıtımına başlanacağı belirtildi.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.