Google’e rekor tazminat davası

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
İnternet ve toplumsal medya devlerinin vakit zaman siyasetleri nedeniyle devasa tazminat cezalarına çarptırıldığını görüyoruz. Yakın zamanda ...

İnternet ve toplumsal medya devlerinin vakit zaman siyasetleri nedeniyle devasa tazminat cezalarına çarptırıldığını görüyoruz. Yakın zamanda Google’a açılacak davada tarihi bir tazminat cezası isteniyor.

Google’a tarihi tazminat gelebilir

Google’ın ülkemiz de dahil pek çok ülkede eleştirildiği mevzu adaletsiz reklam siyasetleri. Hatırlanacağı üzere ülkemizde arama sonuçlarında yan kısma çıkan ve Google tarafından hazırlanan fiyat karşılaştırma kartları iptal edilmişti.

Google Wear OS değerli bir özellik kazanıyor

3 hf. evvel eklendi

İngiltere ve Hollanda’da kısa mühlet içerisinde açılacak olan tazminat davaları tekrar firmanın adaletsiz reklam siyasetlerini maksat gösteriyor. Bilhassa web sitelerinde yer alan banner şeklindeki reklam alanlarına müdahale ederek yayıncıları ve site sahiplerini mağdur ettiği tez ediliyor.

İngiltere’de dava web site sahipleri için açılacak. Hollanda ise mağdur olan tüm yayıncıları davaya katılmaya çağırıyor. Davada istenen ölçü 25 milyar Avro civarında ve tüm Avrupa Birliği çapında geçerli olması isteniyor. Google ise davacıları fırsatçılık ve manipülasyonla suçluyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.