GoPro Hero 11 Black, daha ucuz Mini modeliyle birlikte tanıtıldı: İşte özellikleri

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
GoPro, yeni aksiyon kameraları Hero 11 Black ve Hero 11 Black Küçük modelini tanıttı. Hero 11 Black GoPro kameralar, daha büyük sensör, 10 ...

GoPro, yeni aksiyon kameraları Hero 11 Black ve Hero 11 Black Küçük modelini tanıttı. Hero 11 Black GoPro kameralar, daha büyük sensör, 10-bit renk görüntü ve yüksek performans batarya (enduro battery) ile geliyor.

GoPro Hero 11 Black serisi tanıtıldı

Yeni GoPro Hero11 Black kamera serisi, Hero11 Black, Hero11 Black Creator Edition ve Hero11 Black Mini’den oluşuyor. Her üç aksiyon kamerası da, 10 bit renk derinliği, şimdiye kadar bir Hero kamerada bulunan en yüksek görüntü sabitleme ve en geniş görüş alanı sunan daha büyük sensörlü kameralara sahip. Hero 11 Creator Edition, tek elle kamera denetimi ve tek şarjla 4 saatin üzerinde 4K kayıt sağlayan yerleşik tuşlara sahip pili de uzun mühlet dayanan model olarak karşımıza çıkıyor.

GoPro Hero 11 Black Küçük neler sunuyor?

GoPro’nun yeni Hero11 Black aksiyon kamerası, evvelki modele kıyasla daha büyük sensöre sahip; 5.3K’da 8:7 en uzunluk oranında çekim yapabiliyor. Ayrıyeten HyperView isminde bir modda yaygın olan 16:9 en uzunluk oranında daha da geniş çekim yapmanızı sağlıyor. Önümüzde ay gelmesi beklenen GoPro Hero 11 Black Küçük de ana modelin daha küçük ve daha ucuz modeli. Kompakt bir aksiyon kamerası arayanlar için bir seçenek lakin dokunmatik ve ön kameranın bulunmaması üzere kimi eksiklikler içeriyor. Kayıt düğmesinin yanında, hangi çözünürlükte ve kare suratında çekim yaptığınızı ve ne kadar kayıt mühleti ve pil kaldığını görmenizi sağlayan küçük bir ekrana sahip. Hero 11’in özelliklerinin birçoklarını daha küçük bir ekrana sığdırıyor.

Hero 11 Black Mini, Hero11’e kıyasla 20 gr daha hafif. GoPro, Mini’nin hacim ve yük açısından yaklaşık %13 daha küçük olduğunu söylüyor. Görüntü istikametinden, Küçük, olağan boyuttaki Hero ile neredeyse tıpkı; tıpkı sensöre ve özel GP2 işlemciye ve birebir 10-bit kayıt özelliğine sahip ve çabucak hemen birebir çözünürlük ve kare suratlarını destekliyor. HyperSmooth 5.0 sayesinde, 4:3 formatında görüntü çekerken Hero 10’a kıyasla imaj sabitleme konusunda çok daha başarılı.

Hero11 Black Küçük ve Hero11 Black, gece çekimine odaklanan hızlandırılmış (time-lapse) çekim için yeni ayarlar sunuyor. Hero11 Black serisi, varsayılan olarak GoPro’nun kolay kontroller olarak isimlendirdiği, çok kolaylaştırılmış bir kullanıcı arayüzü ile geliyor lakin pro denetim modu da mevcut.

GoPro Mini’nin muadiline kıyasla ekran dışında birçok eksik istikameti var. 1500 mAh batarya çıkarılamıyor, fotoğraf modu yok, GPS ve stereo ses yok, ön kayıt özelliği, planlı çekim, döngülü görüntü, web kamera modu yok. Evet, daha hafif bir kamera lakin tüm bunlardan vazgeçmeye paha mi? Pilin değiştirilebilmesi sizin için ne kadar kıymetli? Hero11, bilhassa soğuk havalarda Hero10 ile birlikte gelen standart pillerden daha süratli şarj olan ve daha uzun mühlet dayanan Enduro bataryayla geliyor. Mini’de de birebir teknolojinin kullanıldığı söylendi. Yeniden de tartı ve fiyat konusunda hassas olan kullanıcılar yahut çok dar alanlarda çekim yapanlar için Küçük seçeneğinin olması hoş.

GoPro, yıllık 50 dolar karşılığında abonelikle kamerada hoş indirimlerin yanı sıra kameralardan birinin kırılması durumunda nispeten ucuz takas programı ve şarja takıldığında kameradaki imajların otomatik olarak buluta yüklenmesi üzere ekstra özelliklere erişim sunuyor.

GoPro Hero 11 Black fiyatı ve çıkış tarihi

GoPro Hero11 Black fiyatı 500 dolar; GoPro abonesiyseniz biraz indirimli alabiliyorsunuz. GoPro Hero11 Mini’nin fiyatı ise, 400 dolar. GoPro aboneleri için özel fiyatlandırma, 300 dolar. Hero11 Black, bugün, Küçük ise 25 Ekim’de aboneler için satışa sunulacak, akabinde dünya genelinde mağazalardan satın alınabilecek.

GoPro Hero 11 Black Küçük özellikleri

 • Maksimum çözünürlük ve kare suratları: 5.3K 60fps, 4K 120fps, 1080p 240fps
 • Görüntü sabitleme: HyperSmooth 5.0 ve 360 derece görüş kilidi
 • Boyut: 52.4 x 38 x 51.2 mm
 • Ağırlık: 133 g

GoPro Hero 11 Black özellikleri

 • Maksimum çözünürlük ve kare suratları: 5.3K 60fps, 4K 120fps, 1080p 240fps
 • Görüntü sensörü: 1/1.9 inç 8:7 en uzunluk oranı
 • Renk derinliği: 10-bit
 • Görüntü sabitleme: HyperSmooth 5.0 ve 360 derece görüş kilidi
 • Dokunmatik ekran: Var
 • Çekimleri otomatik etiketleme: Var
 • Enduro batarya: Var
 • Boyut: 71.8 x 33.6 x 50.8 mm
 • Ağırlık: 154 g
BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.