iPhone 15 serisinin işlemcileri belli oldu!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Dünyanın en büyük teknoloji şirketi Apple, geçtiğimiz hafta iPhone 14 serisini duyurdu. Dalda büyük bir hisse sahibi olan şirket amiral ...

Dünyanın en büyük teknoloji şirketi Apple, geçtiğimiz hafta iPhone 14 serisini duyurdu. Dalda büyük bir hisse sahibi olan şirket amiral gemisi serisini şimdi yeni tanıtmış olmasına karşın yeni seri için kolları sıvadı. Kıymetli kaynakların sızdırdığı bilgiler ışığında iPhone 15 serisi şekilleniyor.

iPhone 15 Pro, A17 yonga seti tarafından destelenecek

Geçtiğimiz hafta tanıtılan iPhone 14 serisindeki Pro ve Pro Max modelleri şirketin en yeni A16 yonga setine sahip. Öte yandan standart ve 14 Plus modelleri ise şirketin selefinde de kullandığı A15 tarafından destekleniyor. Apple bu gidişata devam etmek istiyor.

Gelen bilgilere nazaran Apple, önümüzdeki yıl A17 yonga setini tanıtacak. Nikkei Asia isimli kaynağa nazaran bu yonga setini iPhone 15 serisinde göreceğiz. Lakin TSMC’nin ikinci kuşak 3nm sürecine dayanması beklenen A17 yonga seti iPhone 15 Pro modellerinde yer alacak. Standart modellerinde ise bir evvelki jenerasyon olan A16’nın olması bekleniyor.

Apple, son yıllarda izlediği siyaset ile standart ve Pro modellerindeki farkı giderek büyütüyor. Analist Ming-Chi Kuo, 2023 yılında çıkacak iPhone modellerinin birbirinden çok daha net çizgilerle ayrılacağını söz etti. Ming-Chi’ye nazaran standart ve Pro modellerindeki makas artıyor.

Ek olarak şirket, iPhone 15 Pro Max modelindeki kamera çıtasını tepeye taşımak istiyor. Daha evvel gelen bilgilere nazaran model, periskop lens ile birlikte gelecek. Bu lens, 12MP 1/3” sensör, 6x büyütme ve sensör kaydırma stabilizasyonu üzere birçok değerli özelliğe sahip olacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.