Netflix’te yaprak dökümü devam ediyor!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Dünyanın en büyük şirketleri, global iktisattaki dalgalanmalar ve öngörülemezlik yüzünden muhakkak tedbirler almaya devam ediyor. Kimi ...

Dünyanın en büyük şirketleri, global iktisattaki dalgalanmalar ve öngörülemezlik yüzünden muhakkak tedbirler almaya devam ediyor. Kimi vakit bu tedbirler, işten çıkarma üzere acımasız kararlar içerebiliyor. Bunlardan birisi olan Netflix, son devirde güçlü bir süreçten geçiyor.

Netflix, animasyon departmanından 30 çalışanı işten çıkarıldı

Çalkantılı periyotlardan geçen platform, geçtiğimiz aylarda abone kaybı yaşadıklarını açıklamıştı. Çalışanlarıyla da birçok defa sorun yaşayan Netflix, rakip platformların da güçlenmesiyle büyük yaralar alıyor. Daha evvel küçülmeye gideceğini belirten platform, birçok projeyi iptal ederken şirket içinde bir kere daha işten çıkarma yoluna gidiyor.

Öte yandan Netflix, animasyon departmanının küçülmesinin daha kaliteli işlerin kapısını aralayacağını düşünüyor. Lakin son 4 ayda uygunca küçülen şirketin nasıl randımanla çalışacağı merak konusu. Çünkü şirket, yaz ayı boyunca 450’den fazla çalışanıyla yollarını ayırdı.

Netflix’in küçülme atağı bir yana ülkemizde uygulamış olduğu dev artırım son günlerin konuşulan konusu oldu. Şirket, kur artışını fiyatlarına yansıttı. Bir müddettir reklamlı uygun abonelik savlarıyla gündeme gelen Netflix, gelen bilgilere nazaran hala abone kaybı yaşamaya devam ediyor.

Güncel Netflix Türkiye üyelik fiyatları;

  • Temel Plan: 45,99 TL – Tek aygıt, 480p Çözünürlük
  • Standart Plan: 69,99 TL – İki aygıt, 1080p Çözünürlük
  • Özel Plan: 93,99 TL – Dört aygıt, 4K + HDR Çözünürlük

Önceki fiyatlar;

  • Temel Plan: 37,99 TL – Tek aygıt, 480p Çözünürlük
  • Standart Plan: 57,99 TL – İki aygıt, 1080p Çözünürlük
  • Özel Plan: 77,99 TL – Dört aygıt, 4K + HDR Çözünürlük

Netflix hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.