Samsung Galaxy S25, fiziksel bir tuşa sahip olmayabilir

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple’ın telefonlardan kulaklık girişi çıkarmasını ve kutudan şarj aleti çıkarmasını eleştiren Samsung, Apple’a emsal bir adım atabilir ...

Apple’ın telefonlardan kulaklık girişi çıkarmasını ve kutudan şarj aleti çıkarmasını eleştiren Samsung, Apple’a emsal bir adım atabilir. @OreXda tarafından gelen söylentilere nazaran Samsung, yakın vakitte telefonlarındaki fiziksel tuşları büsbütün terk etmeyi düşünüyor.

Asus ExpertBook B3 duyuruldu

7 sa. evvel eklendi

Fiziksel tuşlar yerine yazılımsal prosedürler kullanılacak

Mobil dünyada yakın kaynakları ile bilinen OreXda, Samsung’un gelecek telefonları hakkında kıymetli bir bilgi paylaştı. Argümana nazaran Samsung, telefonlarında bulunan fizikî tuşları büsbütün yok etmeyi düşünüyor. Böylelikle telefonlarda açma/kapama ve ses kontrolleri büsbütün yazılım ile idare edilecek. OreXda, bu planın yakın vakitte gerçekleşmeyeceğini ve Galaxy S25’in birinci fizikî tuşsuz Samsung telefonu olabileceğini belirtti.

Daha evvel Samsung Galaxy Note 10 için de benzeri telaffuzlar yapılmıştı ve firma, tuşsuz telefona işaret eden birçok patente sahip lakin nitekim fizikî bir tuşsuz telefon görür müyüz, söylemesi güç. OreXda, fizikî tuşu olmayan Galaxy S25 modelinin Güney Kore’deki KT operatörüne özel bir model olabileceğini de belirtti. Umarız Samsung, kusursuz yazılımsal tahliller üretmeden fizikî tuşları terk etmez.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.