Sony’nin oynadıkça kazandıran PlayStation Stars programıyla ilgili beklenen haber!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Sony, klasikleşen PlayStation State Of Play aktifliğini geçtiğimiz saatlerde düzenledi. Şirket, bu kapsamda yeni duyurularla oyuncuları ...

Sony, klasikleşen PlayStation State Of Play aktifliğini geçtiğimiz saatlerde düzenledi. Şirket, bu kapsamda yeni duyurularla oyuncuları sevindirirken, başka taraftan temmuzda tanıttığı oynadıkça kazandıran sadakat programı PlayStation Stars ile ilgili değerli detayları da açığa çıkardı. Bilindiği üzere şirket bu programa kayıtlı kullanıcılara “dijital koleksiyonlar” olarak isimlendirilen birtakım ödüller de sunacak. Son olarak dijital koleksiyonlar ismi altında dağıtılacak ödüllerden kimileri paylaşıldı.

PlayStation Stars dijital koleksiyonlar mükafatlarına birinci bakış

Sony‘nin yeni sadakat programı PlayStation Stars kapsamında dağıtacağı mükafatlar muhakkak olmaya başladı. Bu hizmet büsbütün fiyatsız ve kullanıcılara PlayStation oyunlarını oynadıkça dijital koleksiyonlar ve puanlar kazandıracak. Daha sonra ise bu mükafatları PlayStation Store cüzdanına aktarabileceksiniz. Bu da indirimli ve hatta fiyatsız oyunlar alacağınız manasına geliyor.

Sony’nin açıklamasına nazaran, kullanıcılar aylık etkinlikler de dahil olmak üzere bir dizi kampanya ve aktifliği tamamlayarak özel mükafatlar kazanabilecek. Ayrıyeten “dijital koleksiyonlar” olarak isimlendirilen yeni bir ödül de Stars kapsamında oyunculara dağıtılacak. Öte yandan PlayStation Plus abonesiyseniz, PlayStation Store üzerinden yapılan satın alma süreçlerinde de sadakat puanları kazanabileceksiniz. Bu da programa katılmak için PlayStation Plus abonesi olmanın mecburî olmadığı manasına geliyor.

Peki dijital koleksiyonlar ismi altında verilen mükafatlar ne olacak? Bu sorunun yanıtı PlayStation State Of Play etkinliğinde verildi. Şirket, yayınladığı görüntüde bu ödüllerden bazılarının paylaştı. Bu mükafatlar günümüzde bir epey tanınan olan NFT’lere dönüştürülemeyecek, lakin kullanıcılar bunları PlayStation uygulamasında sanal bir vitrinde düzenleyebilecek ve koleksiyonlarını PSN profilinde arkadaşlarına sergileyebilecek.

Son olarak PlayStation Stars programı için birinci sefer tarih verildi. Buna nazaran Sony, hizmeti bu ayın sonundan itibaren Asya (Japonya dahil) ve ileri bir tarihte Amerika ve Avrupa ile birlikte birçok pazarda kullanıma sunacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.