WhatsApp’ın beklenen gizlilik özelliği betada: Görünmez olabilecekseniz!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Beklenen WhatsApp özelliği “çevrimiçi durum gizleme” birtakım beta kullanıcılarına açıldı. Zımnilik özelliğinin açılmasıyla birlikte ...

Beklenen WhatsApp özelliği “çevrimiçi durum gizleme” birtakım beta kullanıcılarına açıldı. Zımnilik özelliğinin açılmasıyla birlikte WhatsApp’ta çevrimiçi olduğumu nasıl gizlerim? WhatsApp’ta nasıl görünmez olurum? soruları da cevap buldu.

WhatsApp uygulama içi anketler üzerinde çalışıyor

1 hf. evvel eklendi

WhatsApp çevrimiçi gizleme özelliği test ediliyor

Hayalet mod olarak da bilinen WhatsApp çevrimiçi gizleme özelliği, şu anda beta test kullanıcıları ortasından kimi şahıslara açıldı. WhatsApp beta 2.22.20.9 sürümünde çevrimiçi durumla ilgili kapalılık seçeneklerinin çıktığı belirtildi. WhatsApp’ta çevrimiçi oluşunu gizlemek isteyenlerin aradığı durum gizleme özelliği, iOS’ta ve Android’de Temmuz ayından bu yana geliştiriliyor.

WhatsApp durum gizleme nasıl yapılır?

  1. WhatsApp ayarlarına girin.
  2. Hesap – Saklılık menüsüne girin.
  3. Son görülme ve çevrimiçi altında seçenekler göreceksiniz.
  4. Son görülmeyi “Hiç kimse” olarak ayarlayın.
  5. “Son görülme ile aynı” seçeneğini seçin.

WhatsApp’ta çevrimdışı görünmek isteyenlerin izlemesi gereken adımlar bunlar. Kullanıcılar, WhatsApp’a giriş yaptıklarında büsbütün çevrimdışı görünmeyi yahut sadece kimi şahıslara online görünmeyi de seçebiliyor. Son görülme durumunu kimlerin görebileceğine ait olarak da dört seçenek (herkes, bireylerim, kimi şahıslar hariç ve hiç kimse) sunuluyor. Son görülme ve çevrimiçi durumunu gizleyen kişi, Whatsapp şahıslarının de son görülme ve online durumunu göremiyor.

Sınırlı sayıda kullanıcıyla test ediliyor

WhatsApp’ta daima çevrimdışı kalmak, hayalet modunu bekleyen çok sayıda kullanıcı var. Şu anda bu zımnilik özelliği, beta kullanıcılarına bile evreli olarak sunuluyor. Bu yüzden 2.22.20.9 yahut 2.22.20.7 sürümleri yüklü olsa bile, çevrimiçi durum ve son görülme gizleme seçeneklerini göremeyebilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.