AMD, B650E ve B650 anakartlar için beklenen tarihi verdi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
AMD ve iş ortakları, önümüzdeki ay düzenlenecek olan aktiflikte Ryzen 7000 serisi işlemciler için yeni orta düzey anakartların duyurusunu ...

AMD ve iş ortakları, önümüzdeki ay düzenlenecek olan aktiflikte Ryzen 7000 serisi işlemciler için yeni orta düzey anakartların duyurusunu gerçekleştirecek. Aktifli kapsamında üreticilerin B650 ve B650E serisi AM5 soketli anakartları gösterilecek.

AMD’nin bir mühlet evvel duyurduğu Ryzen 7000 serisi işlemcileri 27 Eylül’den itibaren satışa çıkacak. Ama bir müddetliğine bu işlemciler ile uyumlu olan yalnızca X670E/X670 anakartlar erişilebilir olacak. Orta düzeye yönelik B650E ve B650 anakartlar ise daha sonra piyasaya girecek. Optimist bir iddia yapmak gerekirse orta düzey anakartları en erken Ekim sonunda erişebilir olacağız.

Intel kazara 13. jenerasyon Raptor Lake işlemcilerini paylaştı

1 gün evvel eklendi

Orta düzey AM5 anakartlar 4 Ekim’de duyurulacak

AMD’nin B650E ve B650 çipsetli AM5 anakartlarının net çıkış tarihini de yeniden düzenlenecek olan aktiflik kapsamında öğreneceğiz. Öte yandan AMD, grafik ve depolama alanında PCIe Gen5 uyumluluğunu yalnızca Extreme serisi anakartlarda sunuyor, “E” takısı olmayan anakartlarda ise bu özellik opsiyonel olarak sunulacak. Öte yandan AMD, bu aktifliği 4 Ekim tarihinde gerçekleştireceğini açıklamış durumda.

ASUS, ASRock, MSI, Gigabyte ve Biostar yaklaşık 60 dakika sürecek olan “Meet the Expert” canlı yayını sırasında eserlerini sergileyecek. Her üretici takımına kendi AM5 soketli B650 serisi tahlillerini anlatması ve ayrıntılandırması için makul bir müddet ayrılacak. Temsilcilere ayrıyeten AMD Eser Pazarlama Müdürü Don Waligroski eşlik edecek.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.