Chromecast HD’nin fiyatı ortaya çıktı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Teknoloji devi Google’ın Chromecast serisi, standart televizyon ve monitörlere akıllı özellikler sunmak gayesiyle kurulmuştu. Uzun yıllar bu ...

Teknoloji devi Google’ın Chromecast serisi, standart televizyon ve monitörlere akıllı özellikler sunmak gayesiyle kurulmuştu. Uzun yıllar bu mevzuda rakiplerinin gerisinde kalan firma, 2020 yılında birinci arayüzlü Chromecast aygıtını tanıtmıştı. Roku, Nvidia Shield ve Xiaomi aygıtlarına uygun bir alternatif olan Google TV’li Chromecast, yakında yeni bir üyeye kavuşacak.

Yeni kuşak Chromecast Android 12 tabanlı olacak

1 gün evvel eklendi

Uygun fiyatlı olmayacak

SnoopyTech tarafından gelen bilgilere nazaran Chromecast HD, ABD’de 40 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulacak. Aygıtın, birçok mağazaya dağıtıldığı ve çok yakında satışa çıkacağı da belirtilmiş. 2020 yılında tanıtılan 4K Chromecast modeli 50 dolar iken Google’ın Chromecast HD için 40 dolar fiyat etiketini uygun görmesi, pek mantıklı gözükmüyor.

4K Chromecast modeli, aslında daima indirime girerek tavsiye edilen satış fiyatının altına iniyor. Birçok açıdan 4K modelden makûs olacak Chromecast HD, umarız 40 dolardan daha düşük bir fiyata satışa çıkar. Chromecast eserleri, ülkemizde alternatif kaynaklar aracılığı ile satıldığı için Chromecast HD, satın almak isteyenlere hayli değerliye mal olacaktır. Android 12 ile gelecek Chromecast HD, muhtemelen 6 Ekim’deki Pixel etkinliğinde tanıtılacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.