Dünya’ya meteor düştü! İşte o anlar

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Gezegenimiz Dünya, her gün birbirinden farklı gök cisimlerinin gayesinde yer alıyor. Gök cisimleri çeşitli boyutlarda olmakla birlikte ...

Gezegenimiz Dünya, her gün birbirinden farklı gök cisimlerinin gayesinde yer alıyor. Gök cisimleri çeşitli boyutlarda olmakla birlikte ürkütücü bir görüntünün oluşmasına da neden oluyor. Son meteor ise İskoçya ve İngiltere’nin kuzeyinde yer alan bölgelerde görüldü. İşte o korkutan görüntüler!

Meteor, ışıkla birlikte bir patlama sesiyle geldi

Dün gece saatlerinde İngiltere ve İskoçya’daki yüzlerce kişi, korkutan bir görüntüyle karşı karşıya kaldı. Büyük boyuttaki bir meteorun Dünya’ya düştüğü bu görüntüye pek çok kişi şahit oldu. Ayrıyeten İskoçya’daki şahısların paylaşımına nazaran meteorun Dünya’ya girmesinin akabinde ışıkla birlikte bir gürleme sesi duyuldu.

Cismin yer aldığı görüntüler, uzun bir kuyruğun takip ettiği ve aşağıya yanlışsız inen parlak bir objeyi gösteriyor. Ayrıyeten İngiltere Meteor Ağı, gökyüzündeki gök cismi hakkında 200’den fazla açık rapor aldı. Bununla birlikte birçok kamera da bu imgeleri yakaladı.

İlk raporlara nazaran gök cismi, güneybatıdan İrlanda adasının üzerinden İskoçya’ya yanlışsız ilerledi. Ayrıyeten kimi görgü şahitleri, cismin Glasgow’un kuzeyine düştüğünü, lakin bir ispat olmadığını belirtti. Bir öteki şahidin tabiri ise şu biçimde:

“Babamla Dunblane’den akşam 10 civarında geçerken gece gökyüzünde yavaşça yaylandığını gördüm. Turuncu alevli bir kuyruğu olan büyük, yanan yeşil bir toptu. Görmek inanılmazdı. Evvel düşen bir uçak ya da helikopter olduğunu düşündük, sonra büyük ihtimalle bir meteor olduğunu anladık.”

Peki, siz meteor hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.