Ekran kartı alacaklara müjdeli haber: Ethereum madenciliği sona erdi!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Pandemi periyodu ile yükselişe geçen kripto para madenciliği, çip krizi ile birleşerek ekran kartı fiyatlarının büyük oranda artmasına neden ...

Pandemi periyodu ile yükselişe geçen kripto para madenciliği, çip krizi ile birleşerek ekran kartı fiyatlarının büyük oranda artmasına neden oldu. Geçtiğimiz aylarda Ethereum ve Bitcoin’de yaşanan bedel kayıpları sonrasında ekran kartları daha ulaşılabilir düzeylere gelirken, bugün prestiji ile Ethereum’un iş ispatı (Proof of Work) modelinden pay kanıtı (Proof of Stake) geçişi tamamlandı.

Blok zinciri için yeni bir periyot başlıyor

The Merge değişimiyle birlikte gelen Proof of Stake modelinin, Ethereum’un tükettiği güç ölçüsünü büyük oranda düşürmesi bekleniyor. Bu modelde kullanıcılar, yeni kripto paralar almak ve kripto süreçlerini doğrulamak için mevcut kripto para varlıklarını kullanacak. Böylece kullanıcıların yeni kripto paralar ile ödüllendirilme olasıklıkları da artış gösterecek.

Ethereum Merge ile ne değişecek?

1 gün evvel eklendi

Bilindiği üzere kripto para üniteleri için gereken güç gereksinimi, geçmişten bu yana büyük tartışmaları beraberinde getirdi. Aktüel bilgilere nazaran Ethereum ve Bitcoin ağı yıllık 212 TWh’a kadar güç harcıyor. Ethereum’un yaratıcısına nazaran Proof of Stake modeli, Ethereum için gereken enerji ölçüsünü yüzde 99 oranında azaltacak ve küresel elektrik tüketiminde de yüzde 0,2’lik bir düşüş sağlayacak

Ekran kartı fiyatlarını etkileyebilir

The Merge, Ethereum kripto madencilerini güç bir seçim ile karşı karşıya bırakacak diyebiliriz. Çünkü Blok zincirinde Ravencoin, Ethereum Classic ve Ergo gibi kazılabilir varlıklar bulunuyor lakin bu üniteler Ethereum karşısında hayli düşük bir getiri sağlıyor. Bu nedenle kripto madencilerinden gelen talebin düşeceğini ve birçok kartın ikinci el pazarında uzunluk göstereceğini söyleyebiliriz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.