Huawei MateBook X Pro, Türkiye’de satışa sunuldu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Huawei’nin 14.2 inçlik ekrana sahip olan yeni dizüstü bilgisayarı MateBook X Pro ülkemizde satışa sunuldu. Aygıtın 14.2 inç büyüklüğündeki ...

Huawei’nin 14.2 inçlik ekrana sahip olan yeni dizüstü bilgisayarı MateBook X Pro ülkemizde satışa sunuldu. Aygıtın 14.2 inç büyüklüğündeki FullView ekranı, 90 Hz yenileme suratı sunarken 10 noktalı dokunmatik dayanağına sahip. Böylelikle güzel bir ekran ve âlâ bir dokunmatik tecrübesi sunuyor.

Yüzde 92,5 ekran-gövde oranı ile kullanıcıların karşısına çıkılırken, ekran inç başına 264 piksel yoğunluğu ve 3120×2080 piksel çözünürlük sunuyor. Tüm bunların yanı sıra MateBook X Pro, HUAWEI’nin P3 renk gamını ve 1,07 milyar rengi destekleyen birinci dizüstü bilgisayar olma özelliği taşıyor.

Huawei MateBook X Pro özellikleri

Fabrika kalibrasyonu, her panelin hem P3 hem de sRGB renk gamında ΔE<1 olmasını sağlıyor. Kullanıcılar güçlü misyonlar için performans artışı sağlamak üzere CPU termal tasarım gücünü (TDP) 30W’a yükselten Performans Moduna erişmek için Fn+P klavye kısayoluna da basabilirler.

MateBook X Pro, 16 GB LPDDR4x bellek içeriyor ve son derece süratli okuma ve yazma suratları için 1 terabayta kadar NVMe PCIe SSD ile yapılandırılabiliyor. Bu performans, iki yeni HUAWEI Shark Fin fanından ve dizüstü bilgisayarı birebir anda serin, sessiz ve güçlü tutmak için art planda çalışan yeni ultra ince buhar odası soğutma sisteminden oluşan yeni bir soğutma ikilisi tarafından sağlanıyor.

MateBook X Pro, art geriye yerleşik tasarlanmış woofer’lara sahip HUAWEI SOUND 6 hoparlörlerle donatıldı. Kombine olarak ses sistemi, dinleme tecrübesini daha da yükseltmek için sürükleyici alçak sesler ve pak yüksek tonlar sağlayabilir.

Yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayar, beş metrelik bir yarıçap içinde 360 derecelik ses alımını desteklemek için kenarları boyunca yeni bir dizaynda düzenlenmiş dört mikrofona sahip. Mikrofonlar, ortam seslerini ve yankılanmayı faal bir biçimde en aza indiren AI gürültü engelleme algoritmaları ile güçlendirildi. Böylelikle kullanıcılar arama yaparken her vakit en âlâ halde ses iletebiliyor.

Süper Aygıt: Sürükle bağlan

Süper Aygıt özelliği sayesinde öbür aygıtlarla daha kolay bir biçimde ilişki kurabilen aygıtı eşleştirmek için kullanıcıların sağ alt köşedeki Denetim Paneli simgesine tıklamaları ve akabinde öteki aygıtların simgelerini PC simgesine gerçek sürüklemeleri kâfi.

Bu kolay eşleştirme yolu, birden fazla aygıtı bağlamayı hiç olmadığı kadar sezgisel hale getiriyor.

Çoklu Ekran İş Birliği sayesinde, kullanıcılar bir Huawei tableti MateBook X Pro’ya bağlayabilir ve tableti bir çizim defteri yahut ikinci bir ekran olarak ya da sırf sürükle ve bırak evrak transferleri için kullanabilir.

Bir iş dizüstü bilgisayarı olarak MateBook X Pro, süratli ve kolay tek adımlı oturum açma için yüz tanıma ve parmak izi okuyucusu olan Parmak İzi Güç Düğmesini destekliyor. HUAWEI MateBook X Pro tatmin edici, dokunsal bir yazma tecrübesi sağlamak için1,5 mm tuş hareketi özellikli bir klavyeye sahip.

Huawei MateBook X Pro fiyatı ne kadar?

HUAWEI MateBook X Pro, 11.295 TL’ye varan MateView SE monitör, MatePad T10S tablet, kablosuz Slim Klavye, Bluetooth Mouse ve Sırt Çantası armağanları ile birlikte 45.000 TL fiyatla HUAWEI Online Mağaza üzerinden satışa sunuluyor.

HUAWEI Online Mağaza ayrıyeten eşin fiyatına vade farksız 4 taksit imkanı da sunuyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.