Instagram çıldırtan ses sorununu çözdü!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Popüler toplumsal medya platformu Instagram, Snapchat’ten aldığı Hikayeler özelliğiyle epeyce tanınan hale geldi. Lakin platform son ...

Popüler toplumsal medya platformu Instagram, Snapchat’ten aldığı Hikayeler özelliğiyle epeyce tanınan hale geldi. Lakin platform son vakitlerde bir ses problemiyle gündemde. Birçok Instagram kullanıcısı uygulamanın Hikayeler’indeki kapanmayan ses sorunuyla karşı karşıya kaldı. Artık ise şirket, son güncellemeyle birlikte bu sorunu çözmüş üzere görünüyor.

Güncellemeyle birlikte ses sorunu ortadan kalktı

Instagram, son günlerde Hikayeler’deki ses sıkıntısıyla dikkat çekiyor. Kimi kullanıcılar, Hikayeler’in sesini kapatmalarına karşın her yeni Öykü görüntülemede sesin yine çalmasından şikayet ediyor. Sorun bilhassa iOS cihazlarda meydana geldi.

Uygulama, iPhone’unuz sessiz moddayken Hikayeler’in sesin kapatıyordu. Lakin son vakitlerde iPhone ayarından bağımsız olarak tüm Öyküler için ses çalmaya başladı. Bununla birlikte birçok Instagram kullanıcısı reaksiyon göstermek için Twitter’ı tercih etti.

Şimdilik Instagram’da Hikayeler’in ses özelliğini tam manasıyla kapatmak ise tam manasıyla mümkün olmadı. Uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemek, oturumu kapatıp açmak ya da telefonu yine başlatmak üzere tahliller, sorunu sırf süreksiz olarak düzeltiyor. Bu da bilhassa iPhone kullanıcılarının Hikayeler’i görüntülemesinde düşüşün olduğunu gösterdi.

Tüm bu meselelerin akabinde Instagram iOS uygulamasını güncelledi. Güncellemeyle birlikte iPhone’unuz sessiz moddayken bir öykü açtığınız vakit kıssanın sesi kapatılıyor. Bu durumda belirsizliğini koruyan tek şey, bunun bir kusur mı yoksa özellik mi olduğu oldu. iOS için Instagram’ın son sürümünü App Store’dan indirebilirsiniz.

Instagram Reels’leri varsayılan olarak ses çalıyor. Kimi şahıslara nazaran şirket bu sorunu, Reels ve Hikayeler’i daha dengeli hale getirmek için gerçekleştirmiş olabilir. İki özellik ortasındaki fark, Reels’in bir görüntü olması oluyor. Kullanıcılar görüntü izlerken sesi duymak ister.

Peki, Instagram ses sorunu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu bir yanılgı mıydı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.