iPhone 14 sorunları için iOS 16.0.1 yayınlandı! Çözülen sorunlar

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Geçtiğimiz günlerde Far Out etkinliğinde tanıtılan iPhone 14 serisi, birkaç meseleyle birlikte gelmişti. Kullanıcılar tarafından bildirilen ...

Geçtiğimiz günlerde Far Out etkinliğinde tanıtılan iPhone 14 serisi, birkaç meseleyle birlikte gelmişti. Kullanıcılar tarafından bildirilen raporların üzerine Apple, iPhone 14 problemlerini çözmek için iOS 16.0.1 güncellemesi yayınlandı! İşte detaylar…

iPhone 14 meseleleri için iOS 16.0.1 güncellemesi

iPhone 14 serisi genel olarak beğeni toplarken, birkaç sorunu ile birlikte geldi. Kullanıcıların şikayetleri üzerine Apple, iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerindeki sorunları çözen iOS 16.0.1 güncellemesini yayınladı.

9to5Mac, iPhone 14 Pro’ya sahipken Çarşamba gününün geç saatlerinde yayınlanan güncellemede çözülen sorunlar de ortaya çıktı. İşte o problemler:

  • iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerinde kurulumdaki aktifleştirme ve taşıma sırasındaki oluşan kusurlar giderildi.
  • Kurumsal çoklu oturum açma uygulamalarında kimlik doğrulaması yapılamayabilir.
  • iPhone 14 Pro Max’te fotoğrafı yatay gönde yakınlaştırdığınızda artık daha yumuşak ve net görünecek.

Ek olarak bunlara ilaven, iPhone 14 kullanıcılarının telefonlarına iOS 16.0.1 ile kurulması istenecek. Böylece bu güncelleme ile iPhone 14 problemleri çözülmüş olacak.

iOS 16 yenilikleri

iPhone 14 problemlerinin yanı sıra, iOS 16 ile birlikte de birçok yenilik geldi. Bu yeniliklerden en dikkat çekeni de daha da özelleştirilebilen yeni kilit ekranı oldu. Artık kilit ekranınızda daha hoş bir imaj oluşturabilirsiniz. Bununla birlikte kilit ekranınıza widgetlar ekleyerek uygulamaya girmeden bilgi edinebileceksiniz.

Kilit ekranından mevzu açılmışken, artık birden fazla kilit ekranı oluşturabileceğini de unutmamak gerek. Artık birbirinden farklı birçok kilit ekranı belirleyebilirsiniz.

Kilit ekranında gözüken bildirimlerden şikayetçi olanlara ise güzel bir haberimiz daha var. Artık bildirimler tüm kilit ekranınızı kaplamayacak ve ekranın altında, yığın formda art geriye listelenecekler.

iPhone kullanıcısı olup da odaklanamayanlar için de hoş bir haberimiz mevcut. Geliştirilmiş odak ayarları ile artık yalnızca istediğiniz uygulamalardan ve şahıslardan bildirim alabilirsiniz. Bununla birlikte artık posta ve iletiler uygulamalarında dikkat dağıtan iletileri görmeyeceksiniz. iPhone 14 problemlerinin üstüne bu güncelleme de epeyce etkileyici!

Birçok telefon kullanıcısına sürpriz olan bir öbür özellik ise, gönderilen bildirisi düzenleme yahut geri alma özelliği. Artık gönderdiğiniz iletisi kısa mühlet içerisinde düzenleyebilirsiniz. Buna ilaven, istediğiniz bildirisi da “okunmadı olarak işaretleyebilirsiniz.

Pekala, iPhone 14 meseleleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yakın vakitte tüm sorunları çözülecek mi? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.