Marvel oyunları yüzünden Square Enix zorda

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Bir devir geliştirdiği oyunlarla isminden kelam ettiren Square Enix bu sıralarda güç günlerden geçiyor. Oyunların beklenen ilgiye ve ...

Bir devir geliştirdiği oyunlarla isminden kelam ettiren Square Enix bu sıralarda güç günlerden geçiyor. Oyunların beklenen ilgiye ve gelirlere ulaşamaması firmaya büyük kayıplar yaşattı. Makus gidişata deva aranıyor.

Square Enix bocalıyor

Yatırımcılarla yaptığı bir görüşmede firmanın yöneticileri mali tablolar ile ilgil soruları yanıtladı. Bu yıl Avengers ve Guardians of Galaxy oyunları nedeniyle Japon firma 200 milyon dolara yakın gelir kaybetti. Firma ziyanı karşılayabilmek için Crystal Dynamics ve Eidos Montreal gibi tüm Batılı stüdyolarını toplamda 300 milyon dolara satmak zorunda kaldı.

2022 Marvel dizi ve sinemaları izleme sırası

1 ay evvel eklendi

Yıl genelinde oyun geliştirmelerine 790 milyon dolarlık bütçe ayıran firma haliyle bütçe istikrarına azami dikkat etmek zorunda. Bu bakımdan önümüzdeki periyotta bir stratejik iştirak yahut oyunların yükünü devretmek için stüdyolardan pay satın alma biçiminde iki opsiyonu masaya yatırdı.

Square Enix yılın birinci çeyreğinde yüzde 37 gelir kaybına uğramasına karşın kârlılığını müdafaaya çalışıyor. Önümüzdeki yeni Final Fantasy oyunları, sanal gerçeklik, NFT ve blok zinciri oyunları üzere pek çok değerli projeye yatırım yapılacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.