Nvidia GeForce RTX 4000 serisi depolarda bekliyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Nvidia’nın performans ve güç tüketimini arşa çıkaracak yeni Ada Lovelace mimarisi aslında Ağustos bitmeden piyasada olacaktı lakin bilhassa ...

Nvidia’nın performans ve güç tüketimini arşa çıkaracak yeni Ada Lovelace mimarisi aslında Ağustos bitmeden piyasada olacaktı lakin bilhassa ortaya saçılan ikinci el madencilik aygıtları ve stoklarda kalan eserler işleri değiştirdi.

Depolarda GeForce RTX 4000 kartları

Sektörden gelen bilgiler Ağustos ayından bu yana GeForce RTX 4000 kartlarının Tayvan’daki depolarda bekletildiğini gösteriyor. Nvidia’nın bilhassa GeForce RTX 3080 ve RTX 3090 serilerinin stoklarının temizlenmesini beklediği gündeme gelmişti.

Nvidia GeForce RTX 4090 Ti neler sunacak?

1 hf. evvel eklendi

Zaten GeForce RTX 3000 ekran kartlarının fiyatı hayli düşmüş durumda. Ayrıyeten farklı oyun kampanyaları ile müşteriler cezbedilmeye çalışılıyor. Firmanın projeksiyon aralığında stokların temizlenip temizlenmeyeceği merak konusu.

Bu ay sonunda Nvidia’nın beklenen tanıtımı gerçekleştirdikten sonra Ekim ayında da GeForce RTX 4090 ekran kartını piyasaya süreceği belirtiliyor. Yılın sonlarında ise evvel GeForce RTX 4080 ve sonrasında da RTX 4070 ekran kartlarının piyasada olacağı savlar ortasında.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.