Samsung Galaxy S serisi fiziksel tuşlara veda edebilir

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Yakın vakitte amiral gemisi S22 ailesi ile kullanıcıların karşısına çıkan Samsung, gelecek yıllarda piyasaya sürülecek ana akım Galaxy S ...

Yakın vakitte amiral gemisi S22 ailesi ile kullanıcıların karşısına çıkan Samsung, gelecek yıllarda piyasaya sürülecek ana akım Galaxy S serisinde önemli bir değişikliğe imza atabilir.

Telefonlar büsbütün dokunmatik olacak

Yeni paylaşılan sızıntılara nazaran Güney Koreli teknoloji devi, kullanıcılar tarafından büyük oranda benimsenen fizikî tuşlara veda etmeyi planlıyor. Buna nazaran 2025 yılında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S25 serisinde hiçbir fizikî tuş bulunmayacak ve tamamen dokunmatik bir tasarımla gelecek. 

Bilindiği üzere 2016 yılında Apple, kullanıcılara daha fazla alan sunmak için MacBook Pro’nun fiziksel escape (ESC) tuşunu Touch Bar’a taşımıştı. Fakat yeni değişiklik sonrasında kullanıcılardan büyük bir reaksiyon alan şirket fiziksel Escape tuşunu geri getirmek zorunda kaldı.

Galaxy S23 Ultra’nın 200MP kamera ile geleceği doğrulandı

2 gün evvel eklendi

Samsung’un ise ses açma, kısma ve güç tuşlarına nasıl bir tahlil getireceği henüz bilinmiyor. Çünkü fizikî tuşların kaldırılması halinde zorla kapatma yahut tekrar başlatma üzere seçenekler sunulması gerekiyor. Peki siz bu mevzuda ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda bizimle paylaşmayı unutmayın.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.