Samsung telefonlar fiziksel tuşlara veda ediyor!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Samsung, akıllı telefon piyasasındaki en kıymetli oyunculardan bir tanesi. Farklı bütçelere nazaran telefonlar tasarlayan Güney Koreli ...

Samsung, akıllı telefon piyasasındaki en kıymetli oyunculardan bir tanesi. Farklı bütçelere nazaran telefonlar tasarlayan Güney Koreli şirket, uzun vakittir ise dizaynlarında değerli bir değişime gitmiyor. Başarılı akıllı telefon üreticisi, yakın vakitte ise üst seviye modellerinde değerli bir adım atabilir.

Samsung, ses ve güç tuşuna veda ediyor olabilir

Güney Koreli akıllı telefon üreticisinin model gamının üst sıralarında Galaxy S Serisi yer alıyor. Gelen son raporlara nazaran Samsung, üst seviye telefon modellerine değerli bir yenilik getirecek. Buna nazaran Galaxy S serisi akıllı telefonlar rastgele bir fizikî tuşa sahip olmayabilir.

Rapora nazaran rastgele bir fizikî tuş içermeyen Samsung Galaxy S serisi akıllı telefonlar 2025 yılına kadar piyasaya sürülecek. Samsung’un akıllı telefonlarında meydana gelecek bu büyük değişikliği Galaxy S25 ile birlikte gelmesi bekleniyor.

Samsung’un ses düzeyi ve güç tuşu için nasıl bir yol izleyeceği ise şimdi netlik kazanmadı. Bu mevzuda birinci akla gelen dokunmatik yan yüzeyler oluyor. Şirketin telefonu zorla kapatma ve yine başlatmak için nasıl bir yedek planı olduğunu ise şimdi bilmiyoruz. Şayet markanın bu türlü bir planı varsa, bu durumun tahlilini de düşünmüş olmalı.

Yakın geçmişte Apple, dizüstü bilgisayarda Touch Bar’ı tanıttığında klavyeden Escape tuşunu kaldırmıştı. Bununla birlikte, şirket gelen yansıların sonunda ve fizikî Escape tuşu düğmesini tekrar modellerine ekleme kararı almıştı.

HTC de U12+ modeli ile benzeri bir yola başvurmuştu. Şirket, fizikî tuşları büsbütün kaldırmasa da aygıt üzerinde yer alan düğmeler mekanik değildi. Lakin bu düğmeler de kullanıcılar tarafından geçer not alamadı. Hatta bu durum telefonun en makus özelliği olarak gösterilmişti.

Samsung’un fizikî tuşlara veda ettiğimiz bugünlerde telefonlarında nasıl bir yol izleyeceğini nitekim merak ediyoruz. Pekala siz Samsung’un fizikî tuşa sahip olmayan telefon planı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.