57 bin TL’lik iPhone 14 Pro Max ekranı dayanıksız çıktı: Dinamik ada yerle bir!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
iPhone 14 ve 14 Pro modelleri, Türkiye’de şimdi ön siparişe açıldı, yurt dışında da bugün teslim edilmeye başladı. Kimi kullanıcılar ...

iPhone 14 ve 14 Pro modelleri, Türkiye’de şimdi ön siparişe açıldı, yurt dışında da bugün teslim edilmeye başladı. Kimi kullanıcılar, iPhone 14 Pro Max kutu açılımı sonrası bir sürprizle karşılaştı; dinamik adayı da içine alan kırık ekran.

iPhone 14 ön sipariş satışı Türkiye’de başladı

6 sa. evvel eklendi

iPhone 14 Pro, kırık ekranıyla gündemde

Apple Türkiye, iPhone 14 ailesini bugün Türkiye’de ön siparişe açtı. Amerika, Japonya, Çin ve başka ülkelerde kullanıcılardan çoğunluğu yeni iPhone’larına kavuştu. iPhone 14 Pro Max, en çok tercih edilen model oldu. Şu anda toplumsal medya platformu Twitter’da iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max gündem olmuş durumda ve en çok kullanılan etiketlerin başında iPhone 14 geliyor. iPhone 14 paylaşımları ortasında en dikkat çekeni; kırık ekranlı iPhone 14 Pro Max.

Creamic Shield kurtarmadı

“iPhone 14 Pro Max kutusundan kırık ekranla çıkıyor” izlenimi yaratan paylaşımların sayısı giderek artıyor. Çinli toplumsal medya platformu Weibo üzerinden gönderilen görselleri paylaşan DuanRui’nin ortaya çıkardığı kırık ekranlı iPhone 14 Pro Max, kısa müddette ağır ilgi gördü.

Düz iPhone 14 ile 14 Pro ortasındaki en büyük farklardan biri olan dinamik çentik Apple’ın tabiriyle dinamik adanın yerle bir olduğu görülüyor. Hiçbir ayrıntı paylaşılmamış, kullanıcı kaynaklı mı yoksa öbür bir sorun mu var şimdi bilinmiyor. Apple, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in ekranının öteki tüm akıllı telefon camlarından daha sağlam olan Ceramic Shield ön yüzeye sahip olduğunu söylüyor. Görünen o ki, iPhone 14 ekran gözetici olmadan kullanmak mümkün olmayacak.

iPhone 14, çıkarılabilir art cama sahip

Bu ortada, iPhone 14 ve 14 Pro ekranına ve art yüzündeki cama erişim ve tamirat eski modellere kıyasla çok daha kolaylaştı. Eski iPhone’larda ekran, tüm True Depth kamera modülünü çıkarmadan değiştirilemiyordu. iPhone 14 ve 14 Pro ile bu değişti. Ayrıyeten, art cam da ziyan gördüğünde, kırıldığında vs. artık daha rahat değiştirilebiliyor. Art camı değiştirmek için telefonu modüllerine ayırmak gerekmiyor. Bu, beklenmedik bir değişiklik. Çıkarılabilir cam arkaya sahip son iPhone modeli, 2011 yılında çıkan iPhone 4s idi.

iPhone 14 Pro Max’in art camı 19.500 TL!

iPhone 14 art cam değişimi fiyatı ne kadar? diye soracak olursanız, iPhone 14 için 4000 TL, iPhone 14 Pro Max için 19500 TL. Ön ekranın ziyan görmesi (çatlak vs.) durumunda ise; iPhone 14 ekran fiyatı 7000 TL. iPhone 14 Pro’nun ekranı kırıldığında vs. fiyat 10.000 TL’ye çıkıyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.