Adobe’den dev satın alım

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
İçerik dünyasının tahminen de bir numaralı araçlarının geliştiricisi olan Adobe, son devirdeki en büyük satın alımlardan birisine imza ...

İçerik dünyasının tahminen de bir numaralı araçlarının geliştiricisi olan Adobe, son devirdeki en büyük satın alımlardan birisine imza atıyor. Tanınan tasarım aracı Figma artık Adobe çatısı altında faaliyet gösterecek.

Adobe ve Figma birleşimi

2012 yılında kurulan Figma, tasarımcıların projeleri üzerinde uzaktan ve ortak bir biçimde çalışmasını, bunları buluta kaydetmesini, prototipler oluşturmasını sağlıyor. Tasarımcıların kolay bir halde uzaktan çalışma imkânı bilhassa pandemi ile birlikte Figma’nın tanınan olmasını sağladı. Yüzde 90 civarında kâr marjı olan firma 2025 yılında 16.5 milyar dolarlık bir pazara hakim olacak.

Adobe Photoshop’u fiyatsız deneyimleme mümkün oluyor

3 ay evvel eklendi

Adobe de emsal emeller doğrultusunda faaliyet gösterdiği için Figma ile güçlerini birleştirmeye karar verdi. Satın alım 20 milyar dolar bedelle yapılacak ve Adobe toplamda 6 milyon adet payını 4 yıl boyunca kilitli kalacak halde Figma grubuna verecek. Kalan ise peşin olarak ödenecek. Figma işvereni gönrevine devam ederken Adobe işverenine rapor verecek.

Adobe kendi araçları ile Figma uzmanlığını entegre etmeyi planlıyor. Böylelikle internet dünyasının tahminen de en büyük ortak tasarım ekosistemi ortaya çıkmış olacak. Satın alımın 2023 yılında tamamlanması bekleniyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.