Apple, iOS 16 ile gelen pil yüzdesini daha fazla modele getiriyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
iPhone 14 ailesinin tanıtımı ile birlikte gündemde yer almaya devam eden Apple, geçtiğimiz günlerde merakla beklenen iOS 16 güncellemesini ...

iPhone 14 ailesinin tanıtımı ile birlikte gündemde yer almaya devam eden Apple, geçtiğimiz günlerde merakla beklenen iOS 16 güncellemesini kullanıcıların beğenisine sundu. Yeni sürüm ile iPhone XR, iPhone 11, iPhone 12 Küçük ve iPhone 13 Küçük hariç tüm Face ID’li iPhone modellerine pil yüzdesini aktifleştirme özelliği getiren teknoloji devi, yeni özelliği daha fazla aygıtta kullanıma sunacak.

Tüm modellere geliyor

Bildirilenlere göre iOS 16.1 beta sürümünü test etmeye başlayan birçok kullanıcı, yeni pil yüzdesi özelliğinin desteklenmeyen telefonlara da eklendiğini keşfetti. Bununla birlikte iPhone XR, iPhone 11 ve iPhone Küçük sahiplerinin gelecek sürüm güncellemesinde yeni özelliğe kavuşacaklarını söyleyebiliriz. 

iPhone 14 batarya kapasiteleri muhakkak oldu: Fark ne kadar?

4 gün evvel eklendi

Bilindiği üzere Apple, Face ID’nin ekranda büyük bir yer kaplaması sebebiyle iPhone X ve daha üst modellerin durum çubuğundan pil yüzdesini kaldırmıştı. Yeni değişiklik birçok kullanıcı tarafından tenkit alırken, pil yüzdesi yalnızca kontrol merkezi üzerinden erişilebilir hale getirildi. iOS 16 sürümü ile bu durumu bilakis çeviren Cuppertino devi, görünüşe nazaran kullanıcılara kulak vermeye devam edecek.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.